Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Мільйони мостів»: Україна — Почесний гість Міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві

25-28 травня 2023 року в Палаці культури і науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок. Цьогоріч в рамках події Україна має особливий статус.

Програму українського стенда Український інститут книги готує у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики України, Посольством України у Польщі та організатором Ярмарку – Fundacja Historia i Kultura.

Стенд України буде розташований у Мармуровій залі Палацу культури і науки під номером 120 та діятиме під гаслом «Мільйони мостів». На стенді можна буде придбати книжки українською мовою близько 45 видавництв, познайомитися з українськими авторами і представниками літературного світу, а також встановити галузеві контакти з агентами та видавцями. Крім того, на ярмарку в Палаці культури і науки працюватиме книгарня з книгами українських авторів у польському перекладі та виданнями про Україну.

В межах програми українського стенда до Варшави приїдуть понад 30 видатних авторів з України, які протягом чотирьох днів ярмарку візьмуть участь у 40 літературних заходах. Серед авторів, яких можна буде побачити і почути у Варшаві: Юрій Андрухович, Остап Сливинський, Юрій Винничук, Світлана Тараторіна, Катерина Бабкіна та Галина Крук.

Також на відвідувачів ярмарку чекає й низка галузевих подій – зустрічі, присвячені художнім перекладам та сучасній ситуації на українському видавничому ринку, а також церемонія вручення премії Drahoman Prize, організована спільно Українським інститутом, PEN Ukraine та Українським інститутом книги. 

Під час ярмарку відбудеться польсько-український літературний фестиваль «Сила слова – польсько-українські літературні діалоги». Це серія зустрічей і розмов письменників, журналістів, інтелектуалів з Польщі та України, під час яких буде окреслено роль літератури у формуванні таких позачасових цінностей, як свобода, гідність, честь, мужність та почуття спільності та солідарності, надзвичайно важливими в часи війни. 

З письменниками з України літературні розмови вестимуть видатні польські автори, зокрема, Анджей Сапковський, Якуб Малецький, Юстина Беднарек, Богдан Задура, Павел Солтис і Рафал Косік. Зустрічі відбуватимуться польською та українською мовами.

Нагадаємо, Міжнародний книжковий ярмарок у Варшаві – провідна подія країни у видавничій галузі. У них беруть участь майже 500 учасників і кілька сотень видатних митців з Польщі та 14 інших країн: Австрії, Азербайджану, Китаю та Тайваню, Франції, Іспанії, Індії, Ісландії, Південної Кореї, Німеччини, Норвегії, Румунії, Словаччини, Італії та України – яка є почесним гостем цьогорічного ярмарку.

Протягом чотирьох днів ярмарку заходи відбуватимуться на двох сценах та в семи залах. А ще з авторами можна буде зустрітися та попросити автографи біля стендів видавництв.

Вас може зацікавити

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я