Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Міністерка культури Франції подарувала книжки українським дітям

23 лютого в межах першого візиту до Києва Міністерка культури Франції Ріма Абдул-Малак разом із Першою леді Оленою Зеленською та Міністром культури та інформаційної політики України Олександром Ткаченком відвідали Центральну бібліотеку ім. Т. Г. Шевченка для дітей міста Києва. Вони також обговорили співпрацю України та Франції в сфері культури під час війни.

Ріма Абдул-Малак ініціювала передачу бібліотекам в Україні книжок для дітей і дорослих у межах проєкту з підтримки української книговидавничої та бібліотечної справи протягом 2023–2024 років. Книги французьких авторів, перекладені українською, було відібрано та придбано Французьким інститутом в Україні. Проєкт передбачає продовження закупівлі книжкових видань та можливе створення аудіокниг українською мовою.

Олена Зеленська подякувала французькій міністерці за візит і цю ініціативу: «Вона є логічним дзеркальним продовженням моєї ініціативи щодо створення поличок з українською літературою в бібліотеках світу. Тепер ваш проєкт дає змогу створювати полички з перекладами французької літератури (як класичної, так і сучасної) і, відповідно, ближче знайомити українських читачів із французькою культурою».

Перша леді відзначила необхідність постійного привернення уваги світу до нищення росією української культурної спадщини, до злочинів проти українських музеїв, бібліотек, пам’яток і діячів культури. Також Олена Зеленська подякувала за створення Європейського фонду солідарності з українським кіно (European Solidarity Fund for Ukrainian Films, ESFUF).

«Загалом під час зустрічі обговорили десятки питань. Одне з головних – активізація зусиль для збереження української культурної спадщини, зокрема, у сфері діджиталізації: оцифрування музейних колекцій та об‘єктів нерухомої спадщини. Окремо наголосили на важливості підтримки митців та діячів культурної сфери саме в Україні, а також моду, підтримку та промоцію українських дизайнерів у Франції. Будемо вдячні за політичне лідерство Франції в цьому процесі», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Сторони також продовжили обговорення проєкту Ukraine. Out of blackout, розпочате під час візиту Олени Зеленської до Франції торік. Ініціатива покликана відкрити мистецьку спадщину України як важливу цінність європейської культурної спільноти. Заплановано, що реалізація проєкту розпочнеться зі столиці Франції.

Нагадаємо, це перший візит до України міністерки культури Франції. Мета візиту – побачити наслідки повномасштабної російської агресії, досягти домовленостей щодо реалізації конкретних проєктів та заходів із надання допомоги Україні й сприяння популяризації нашої країни за кордоном.

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»