Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Міністерство культури та інформаційної політики відвідав мер Брюсселю

4 травня у МКІП відбулась зустріч Олександра Ткаченка, міністра культури та інформаційної політики, з Філіпом Клозом, мером Брюсселя. Йшлося про підтримку України під час війни, зокрема у сферах інформаційної політики й культури, а також щодо відновлення пошкодженої росіянами культурної спадщини.

У Бельгії вже відключені російські телеканали, натомість з’явився канал українською мовою – RTBF Ukraine. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Брюссель вже передав нашій країні 3 тонни гуманітарної допомоги, а також надав потужну медичну допомогу. Це постачання обладнання, ліків, обмін досвідом. Крім того, мер вийшов з пропозицією допомогти в реабілітації жінок, які постраждали від насильства з боку російських окупантів.

“Мер Брюсселю сам, випередивши мене, запропонував всебічну підтримку у організації українських заходів у кращих залах міста задля поширення української культури. Заходи за участі наших музикантів, танцюристів, співаків – є вкрай важливими для формування уявлення про Україну як про талановиту, креативну та сучасну культурну столицю Європи. Брюссель – це не лише столиця Бельгії, це столиця Європи. Тому для нас вкрай важливо бути там представленими постійно. І пан Філіп Клоз це добре розуміє. Домовились працювати в напрямку створення культурного центру України в Брюсселі”, – зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики.

В рамках зустрічі Україна отримала пропозицію постійного представництва на відомому ярмарку Брюсселя. Це один із найяскравіших зимових ярмарків Європи. За сезон захід відвідують близько 3 мільйонів мешканців та гостей міста. 

Команда мера Брюсселю погодилась підтримати друк українських книжок. Також сторони домовились про створення муралу в Брюсселі українськими художниками на українську тематику.

 

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду