Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«MIRAS. Спадщина»: у Скарбниці Національного музею історії України діє виставка про живі традиції кримськотатарської культури

У Скарбниці Національного музею історії України діє виставка «MIRAS. Спадщина». Вона присвячена традиційній культурі кримських татар – корінному народу України, чиє походження та історична доля нерозривно пов’язані з Кримом та північним Причорномор‘ям.

На виставці вперше комплексно представлено одну з найяскравіших кримськотатарських колекцій на материковій частині України. До якої входять більше сотні предметів ювелірного мистецтва, вишивки й побуту XIХ – початку XX століть. Серед представлених артефактів можна оглянути срібні жіночі пояси та топеліки (навершя жіночих головних уборів фес), які вражають витонченістю роботи в техніці кримськотатарської філіграні, срібні футляри для Корану, чоловічі амулети, посуд для кавування, традиційну вишивку золоченою ниткою та багато іншого. Ці артефакти розкривають різні сторони життя корінного народу Криму і дають змогу дізнатись більше про те, як носії культури сприймали навколишній світ, природи та один одного.

Виставка «Miras. Спадщина» втілюється в межах проєкту ГО «Алєм» «Сенси, що об’єднують», який реалізується за підтримки Швейцарії. 

Партнери проєкту: Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, дизайнерка українського етнічного одягу Олена Дідик.

Куратори виставки – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Національного музею історії України Олексій Савченко та голова ГО «Алєм» Есма Аджієва.

Адреса Скарбниці Національного музею історії України: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»).

Вас може зацікавити

Херсонська обласна військова адміністрація запрошує долучитись громадськість до ряду проєктів у сфері культури

Херсонська обласна військова адміністрація запрошує долучитись громадськість до ряду проєктів у сфері культури

На Одещині росіяни пошкодили 123 культурні пам’ятки, з них 18 національного значення

На Одещині росіяни пошкодили 123 культурні пам’ятки, з них 18 національного значення