Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Міжнародний центр з дослідження, збереження та реставрації культурних цінностей допомагатиме Україні рятувати культурну спадщину

27 квітня Олександр Ткаченко поспілкувався з представниками Міжнародного центру з дослідження, збереження та реставрації культурних цінностей (ICCROM). Центр є міжурядовим органом, членами якого є держави-члени ЮНЕСКО.  

Наразі Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало понад 250 епізодів воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини через повномасштабне вторгнення російських військ в Україну. Ця цифра в негативному сенсі вразила учасників зустрічі.

“Міжнародний центр з дослідження, збереження та реставрації культурних цінностей надасть фінансову підтримку для оцінки масштабу післявоєнного відновлення. Додатково будуть проведені тренінги щодо першої допомоги культурній спадщині в надзвичайних ситуаціях та під час військових конфліктів й консультації щодо консервації та реставрації матеріалів”, – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Сторони також домовились про підготовку Меморандуму між Штабом Порятунку Спадщини (Heritage Emergency Response Initiative), Міжнародним центром з дослідження, збереження та реставрації культурних цінностей (ICCROM) і Міністерством культури та інформаційної політики щодо створення спільної групи Україна-ICCROM задля порятунку української спадщини.

 

 

Вас може зацікавити

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві