Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП активно сприяє інформаційному супроводженню Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

10 травня відбулось розширене засідання Міжвідомчої координаційної Ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. 

Переглянути фотоальбом

Серед учасників: перша леді Олена Зеленська, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, віце-прем’єр-міністерка України Ірини Верещук, члени Міжвідомчої координаційної ради, Уряду України, Офісу Президента України, народні депутати, представники міністерств, Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ, голови обласних військових адміністрацій (онлайн) та представники українських Бюро ООН, USAID, ВООЗ, ЮНІСЕФ (онлайн).

«Травень – місяць обізнаності про ментальне здоров’я. Насправді така обізнаність потрібна завжди, як навичка самодопомоги, як вміння зупинити головний біль чи збити температуру. Як завжди, нагадую, що більше про самодопомогу можна дізнатися на спеціальній сторінці «Ти як?» (https://howareu.com)», – зазначила Олена Зеленська. 

Міністерство культури та інформаційної політики України активно сприяє інформаційному супроводженню Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» та працює над втіленням проєкту «Мистецтво допомагати». 

В рамках широкої інформаційної кампанії Міністерство вже організувало представлення комунікаційної стратегії в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” для державних органів влади. 

«МКІП сприяє максимальному розповсюдженню інформації в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як». Це актуально для всіх українців, і особливо – для людей, які знаходяться на прифронтових та деокупованих територіях. Кожен має право знати, де і як отримати необхідну допомогу», – сказав Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України. 

Під час засідання міністерства презентували свої проєкти, спрямовані на відновлення людини. Адже інколи впоратися самотужки важко. У такому випадку існує ціла державна система допомоги. У нових обставинах українці дуже змінилися. Тож мають змінитися і підходи всіх гілок влади, насамперед – центральних, що відображено у пріоритетних проєктах. Нова система має бачити кожну окрему людину. 

Так, Міністерство оборони України зосередиться на психічному відновленні військовослужбовців і членів їхніх сімей, звільнених із полону, – зокрема, шляхом створення спеціалізованих центрів.

Міністерство у справах ветеранів запропонувало мобільний застосунок для підтримки захисників і захисниць та їхніх сімей під час повернення до мирного життя.

Міністерство соціальної політики планує створювати Центри життєстійкості, орієнтовані на психосоціальну підтримку жителів громад, фахівців першої лінії контакту, волонтерів.

Міністерство охорони здоров’я забезпечуватиме доступність послуги з відновлення психічного здоров’я на первинній і вторинній ланці медицини через сімейних лікарів.

Міністерство освіти і науки формуватиме навички психічної стійкості на всіх рівнях освіти, від дошкільної до вищої, а також трансформуватиме психологічну службу в системі освіти, щоб ментальний добробут 700 учнів не лягав на плечі одного шкільного психолога (середній показник по Україні).

Міністерство внутрішніх справ створить алгоритм надання кризової психологічної допомоги та супроводу людей у надзвичайних ситуаціях, який діятиме не лише під час події, але й згодом.

Міністерство молоді та спорту через платформу СпівДія забезпечуватиме послугу з психологічної підтримки дорослих, дітей і підлітків.

В Україні також планують створити Центри підтримки цивільного населення. Вони мають на меті забезпечити ефективні взаємодію та координацію з органами виконавчої влади, правоохоронними та іншими державними структурами, місцевим самоврядуванням, громадськими організаціями і розбудувати дієвий механізм адміністрування потреб, ресурсів та послуг.

Сьогодні ментальне здоров’я нації є надзвичайним викликом, а цінність ментального здоров’я не до кінця усвідомлена. Але це, безсумнівно, тема номер один. Піклуючись про ментальне здоров’я, ми плекаємо нашу стійкість. А це, за словами одного з амбасадорів Всеукраїнської програми «ТИ ЯК?» – наша «емоційна ППО». 

Вас може зацікавити

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я