Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП бере участь у засіданні Комітету Ради Європи з питань культури, спадщини та ландшафту

10 листопада розпочало свою роботу 9-е засідання Комітету Ради Європи з питань культури, спадщини та ландшафту (CDCPP). Участь у засіданні від української сторони бере делегація Міністерства культури та інформаційної політики на чолі з заступницею Міністра культури та інформаційної політики Світланою Фоменко.

Порядок денний засідання передбачає розгляд експертами широкого кола питань сфери культури та культурної спадщини, а також обговорення реалізації ініціатив РЄ в зазначених сферах, таких як План дій Фаро, Дні європейської спадщини, Культурні маршрути Ради Європи тощо.

Цього року у рамках засідання проходять тематичні сесії, пов’язані з найбільшими викликами сьогодення, а саме:

  • Вплив пандемії COVID-19 на сектор культури та креативних індустрій;

  • Кліматичні зміни та сталий розвиток в контексті культурної спадщини;

  • Штучний інтелект та культура, креативність та культурна спадщина.

Філіп Керн, директор консалтингової компанії KEA European Affairs, представив результати дослідження на тему впливу пандемії COVID-19 на сектор культури та креативних індустрій. Також члени Комітету поділилися досвідом власних країн щодо подолання коронакризи. 

Світлана Фоменко поінформувала членів Комітету про заходи, вжиті Урядом України для подолання негативного впливу пандемії на сферу культури та креативних індустрій, зокрема про програму «Культура в часи кризи: інституційна підтримка».

При цьому під час свого виступу зазначила, що у нинішніх умовах невизначеності та непередбачуваного розвитку епідеміологічної ситуації критично важливою для культурних проєктів є державна підтримка, адже за відсутності гарантованого позитивного результату спонсори та донори не завжди готові підтримати співфінансування проєктів.

Засідання Комітету триватиме до 13 листопада.

Вас може зацікавити

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема

20 видавництв представили Україну на щорічному Варшавському міжнародному книжковому ярмарку

20 видавництв представили Україну на щорічному Варшавському міжнародному книжковому ярмарку