Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП формує план заходів порятунку культурної спадщини на територіях, що постраждали внаслідок руйнування Каховської ГЕС

13 липня під головуванням Олександра Ткаченка, Міністра культури та інформаційної політики, відбулось засідання Міжвідомчого координаційного центру зі збереження культурної спадщини та культурних цінностей на територіях, що постраждали внаслідок руйнування Каховської ГЕС. Модерувала подію заступниця Міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва.

Нагадаємо, члени Координаційного центру мали подати до МКІП свої пропозиції та узгодити зведений варіант плану заходів. Після цього МКІП скерує відповідний пакет документів на затвердження Кабінету Міністрів України.

«Крім підготовки плану заходів для порятунку культурної спадщини на територіях, що постраждали внаслідок руйнування Каховської ГЕС, Координаційний центр вже звернувся до міжнародних інституцій щодо надання допомоги у збереженні, документуванні, дослідженні та музеєфікації об’єктів культурної спадщини та культурних цінностей на територіях, що постраждали. Зокрема МКІП тісно співпрацює з ЮНЕСКО у цьому напрямку», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури  та інформаційної політики України. 

За словами учасників засідання, наразі необхідно обстежити велику територію. Зокрема це близько 900 км лише берегової лінії та території, де розташовані козацькі Січі й інші об‘єкти, що були до підриву затоплені водами Каховського водосховища внаслідок руйнування греблі Каховської ГЕС. Водночас процес надзвичайно ускладнений через тимчасову окупацію частини території України, постійні обстріли та замінування територій.

У засіданні взяли участь представники ЮНЕСКО у Києві К‘яра Бардескі та Юлія Федів із презентацією внеску ЮНЕСКО у підготовку попереднього звіту з оцінки збитків та потреб в сфері культури на територіях, що постраждали внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС та пропозиціями стосовно подальшої співпраці у питаннях моніторингу стану об‘єктів культурної спадщини та культурної інфраструктури й інших необхідних заходів.

«Скоординовані дії органів влади різних рівнів, профільних інституцій та міжнародних партнерів дадуть нам можливість охопити якомога більше аспектів складного процесупорятунку культурної спадщини та культурних цінностей на територіях, що постраждали внаслідок руйнування Каховської ГЕС», – зазначила Катерина Чуєва, заступниця міністра культури та інформаційної політики України. 

Нагадаємо, Координаційний центр створив Кабінет Міністрів розпорядженням від 30 червня 2023 року № 590-р. Його ключовими задачами є: координація дій із захисту культурної спадщини та культурних цінностей на територіях, що постраждали від підриву дамби Каховської ГЕС, а також розробка плану заходів, спрямованих на посилення захисту культурної спадщини на територіях, що постраждали. 

До його складу входять: представники МКІП, заступники Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністра освіти і науки, Міністра внутрішніх справ, Міністра оборони, Голови Національної поліції, Голови ДСНС, Голови СБУ, Заступник командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил, Директор Інституту археології Національної академії наук, начальники Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської обласних військових адміністрацій.

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони