Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП формує робочу групу з розроблення закону про музичну індустрію, – Ростислав Карандєєв

В Україні не існує закону про музичну індустрію. Музичний бізнес використовує нормативні акти, створені ще у 90-х роках. Через це учасники ринку стикаються з непрозорістю авторських нарахувань та неактуальним правовим регулюванням цілої індустрії. Хоча навіть під час війни саме музична індустрія є одним з найпотужніших платників податків. 

Про це йшлося під час профільної дискусії в межах Форуму музичної індустрії Kyiv Music Days, яка відбулась 9 грудня. Серію таких зустрічей за участю представників індустрії та влади ініціювали група музичних компаній MUZIKA та всеукраїнська асоціація музичних подій UAME.

«Для МКІП важливо захистити права глядача, як споживача культурних послуг. Ми хотіли б, щоб він отримав зручний сервіс. Щоб після того, як був придбаний квиток, споживач чітко знав, що його чекає, якщо захід скасували чи перенесли, у якому випадку він може отримати компенсацію. Водночас вся ця історія має бути прозорою і зрозумілою для всіх учасників ринку», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Він також зазначив, що МКІП формує робочу групу зі створення закону про музичну індустрію, куди крім представників закладів культури увійдуть також народні депутати України та представники музичної індустрії. 

Учасники дискусії обговорили питання, що стосуються:

  • квиткової інструкції, повернення коштів за перенесену або скасовану подію; 
  • виплати авторських винагород українським музикантам; 
  • єдиного податкового поля для всіх гравців індустрії;
  • тексту закону про музичну індустрію.

Результатом профільних дискусій має бути поданий до Верховної Ради проєкт закону про музичну індустрію. Крім того, має бути поширена інформація про права українських авторів та механізми отримання роялті українськими авторами й артистами. Також має бути затверджений нова інструкція з ведення квитковоі господарства. Також індустрія разом з депутатами працюватиме над удосконаленням податкової системи в музичному бізнесі.

Участь у дискусії взяли: т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв; продюсерка Ірина Горова; лідер гурту Друга Ріка, Генеральний директор ГО УААСП Валерій Харчишин; народний депутат, Голова Міжфракційного об’єднання музичних індустрій Олександр Санченко; секретар комісії культури та туризму КМР Володимир Андрусишин; СЕО Gastroli.Ua, Underhill Ростислав Кулик; продюсерська агенція Secret Service EA Михайло Ясинський; правник з авторського права, правничий дім «Копірайт» Юлія Іськова; CEO Karabas.com Максим Плахтій; експерт з авторського права Дмитро Гузій; CEO Concert.Ua Дмитро Феліксов; Cape Cod, композитор, продюсер Максим Сікаленко.

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони