Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП готує пропозицію до уряду про режим фінансової компенсації для сфери культури, креативних індустрій та туризму

Міністерство культури та інформаційної політики готує пропозицію до Кабінету Міністрів про режим фінансової компенсації для сфери культури, креативних індустрій та туризму.

“Будемо апелювати до європейського досвіду, бо введення локдауну там передбачало фінансові компенсації від держави суб’єктам господарювання (у тому числі і самозайнятим) на період простою”, – зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко за підсумками засідання уряду.

Міністр привів розрахунки щодо впливу карантинних обмежень на культуру, туризм та креативні індустрії. Так, сукупні втрати сфери з початку березеня склали майже 2% ВВП країни або більше 83 млрд грн. 

Зокрема:

  • Туризм – падіння туристичного потоку на 75%, закриття кордонів. Падіння середньої завантаженості готелів з 50% до 20%. Середні втрати доходу за 1 уікенд – 1 045, 66 млн грн.
  • Готелі – падіння середньої завантаженості готелів з 50% до 20%. Середні втрати доходу за 1 уікенд – 119,77 млн грн.
  • Кінотеатри – втрата відвідувачів на 39%. Середні втрати доходу за 1 вікенд – 17,13 млн грн.
  • Культура та креативні індустрії (без ІТ та кіномереж) – втрата 50% доходу через обмеження на проведення заходів та вхід до закладів, втрата платоспроможності. Середні втрати доходу за 1 уікенд – 324,16 млн грн.
  • Втрати в робочій силі та доходах відкидають галузі туризму, культури та креативних індустрій на рівень 2010 року. 
  • Локдаун туризму, культури та креативних індустрій може призвести до втрати близько 10% ВВП протягом найближчих 5 років. 
  • Відновлення ринків відбуватиметься повільно через міграцію спеціалістів до більш захищених індустрій. Негативний баланс робочої сили в креативних індустріях призведе до втрати їх експортного потенціалу та можливості промоції України в світі через креативні продукти та послуги.

“Ситуація потребує термінових рішень. Попередні заходи – гранти УКФ чи УІКу – зараз на етапі здійснення, і, сподіваюсь, будуть доведені Мінфіном до завершення. А закон про 7% ПДВ має спрацювати після завершення локдауну”, – додав Міністр.

Запрошуємо надсилати пропозиції щодо термінових рішень уряду з приводу режиму компенсацій на електронну адресу: [email protected].

Вас може зацікавити

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

Унікальна можливість для українських реставраторів: до 1 вересня приймаються заявки на участь у стажуванні у Франції

Унікальна можливість для українських реставраторів: до 1 вересня приймаються заявки на участь у стажуванні у Франції