Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП ініціювало опитування в Дії щодо майбутнього символіки на щиті монумента «Батьківщина-мати»

Міністерство культури та інформаційної політики разом з Мінцифри запустили опитування про майбутнє символіки на щиті монумента «Батьківщина-мати» у Києві. Наразі там розташований радянський символ — герб СРСР. Опитування проходитиме з 7 по 21 липня цього року в застосунку Дія. 

“Після початку повномасштабного вторгнення росії в нашу країну, процес позбавлення країни від радянських символів значно інтенсифікувався. І ми це усіляко підтримуємо через врахування громадської думки та дотримання норм закону. Технічний процес звільнення монумента «Батьківщина-мати» від радянських пережитків процес досить не простий через питання безпеки. Важливо це зробити так, аби через зміну навантаження монумент не пошкодився. До цього мають бути залучені спеціалісти — інженери та архітектори. А поки вони займаються своїми справами, пропоную вам обрати, як саме ви бачите зміни”, — зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України. 

Переглянути відео

Громадянам пропонується відповісти на просте запитання: Що будемо робити з гербом СРСР на щиті монумента «Батьківщина-мати»? 

Серед запропонованих відповідей такі варіанти:

  • залишити все як є; 

  • зняти радянський герб і залишити щит чистим. 

  • замінити на Тризуб Державний Герб України.

Проголосувати зможуть українці старші 18 років, а результати будуть доступними після завершення опитування.

Нагадаємо, монумент “Батьківщина-мати” розташований на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Він вважається найвищою скульптурою у Європі. 

 

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму