Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП перетворить зруйнований Гостиний двір у Києві на сучасний громадський простір

За ініціативи Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка розпочався масштабний проєкт відновлення Гостиного двору в Києві. Вперше в Україні історичне місце відреставрують з урахуванням потреб сучасних містян. Йдеться не тільки про ремонт будівлі, але і про нове життя всієї Контрактової площі.

До розробки концепції розвитку пам’ятки МКІП залучає експертів із різних сфер. Реставратори, архітектори, урбаністи, історики, культурні менеджери, громадськість, а також представники державної та міської влади зберуться на проєктному семінарі  «Гостиний двір: Фокус уваги – візія», щоб розробити покрокову Дорожню карту реставрації та розвитку Гостиного двору в Києві.

Учасники семінару дослідять стан будівлі Гостиного двору та простір навколо нього, ознайомляться з намірами міста щодо реконструкції площі та запропонують можливі функції будівлі на основі результатів громадського опитування та світових аналогів. 

МКІП оприлюднить результати проєктного семінару для подальшого фахового та громадського обговорення. 

Наразі для підготовки до семінару фахівці громадської організації «Урбанина» досліджують Контрактову площу, аналізують транспортні та людські потоки, типові маршрути тощо. Також проведуть опитування киян та мешканців Подолу щодо їх бачення долі Гостиного двору.

Крім того, триває розробка проєкту протиаварійних робіт будівлі. Адже тривалий час Гостиний двір знаходився в занедбаному стані. Він отримав значні ушкодження, інженерні системи зруйновані, а територія засмічена. 

У результаті такого масштабного перетворення за участі держави й  громадськості Гостиний двір отримає нове життя і стане зручним та сучасним простором для жителів та гостей столиці.

 

 

 

 

Вас може зацікавити

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема

20 видавництв представили Україну на щорічному Варшавському міжнародному книжковому ярмарку

20 видавництв представили Україну на щорічному Варшавському міжнародному книжковому ярмарку