Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП: Підсумки 5-го засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в галузі культури

15 грудня 2020 року відбулось п’яте засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в галузі культури.

Українську делегацію на засіданні очолювала заступниця Міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко, китайську – заступник Міністра культури та туризму КНР Чжан Сюй.

“Китай був і залишається для нас стратегічним партнером, активізація двосторонньої співпраці між державами у сферах культури, туризму, архівної справи, мас-медіа тощо є беззаперечним пріоритетом для Уряду України та Міністерства культури та інформаційної політики”, – зазначила Світлана Фоменко.

Сторони, зокрема, домовились:

  • надалі розвивати культурне співробітництво, зокрема у сфері мистецтв та креативних індустрій, а також співпрацювати з метою обміну кращими практиками у запровадженні цифрової освіти у закладах вищої мистецької освіти;

  • зміцнювати обміни та співпрацю у галузі туризму;

  • сприяти розвитку співпраці між АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та китайськими мовниками щодо обміну каталогами програм та контентом, які становлять інтерес для аудиторії кожної країни. Зокрема АТ «НСТУ» зацікавлено в отриманні анімаційних фільмів та серіалів для дитячої аудиторії;

  • заохочувати розвиток українсько-китайських обмінів та співпраці у сфері кінематографії на принципах рівності та взаємної вигоди, розповсюдження національних фільмів кожної країни та активну участь у міжнародних кінофестивалях, що проводяться в кожній країні;

  • активізувати співробітництво між Державною архівною службою України та Державним архівним управлінням КНР, державними архівними установами тощо, зокрема щодо обміну досвідом із впровадження новітніх технологій, забезпечення збереження документів та оцифрування архівних документів на паперовій основі, їх реставрації, організації роботи місцевих та регіональних архівів.

Україна також закликала КНР співпрацювати у сфері літератури з державною установою «Український інститут книги», а також поінформувала про започатковану УІК грантову програму Translate Ukraine, метою якої є поширення творів української літератури на іноземних книжкових ринках.

Сторони високо оцінили проведення культурно-мистецьких акцій, спрямованих на промоцію культури України в Китаї та Китаю в Україні, зокрема Днів культури України в КНР (2018 рік) та щорічних заходів «Веселе свято Весни» в Україні, а також погодилися розглянути можливість проведення 6-го засідання Підкомісії в 2022 році в Китаї.

Вас може зацікавити

Українська молодь вже цьогоріч отримає книжкові сертифікати

Українська молодь вже цьогоріч отримає книжкові сертифікати

Понад 1000 фахівців сфери культури та медіа взяли участь у вебінарах МКІП щодо Довідника безбар’єрності

Понад 1000 фахівців сфери культури та медіа взяли участь у вебінарах МКІП щодо Довідника безбар’єрності