Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП підтримуватиме проєкт «Unleash Ukraine», який познайомить світ з творчістю сучасних українських діджитал-митців

Сьогодні, 4 квітня, Міністерство культури та інформаційної політики та Благодійна організація «Благодійний фонд «Сучасна Україна» підписали меморандум про партнерство задля реалізації міжнародного креативного проєкту «Unleash Ukraine». 

Переглянути фотоальбом

«МКІП завжди підтримує проєкти, які промотують українське мистецтво та сприяють його розвитку», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Проєкт має сформувати потужний інноваційний інструмент культурної дипломатії через знайомство світу з творчістю сучасних українських діджитал митців. Так планується залучити ресурси для створення мережі інноваційних креативних просторів в регіонах країни.

«В рамках нашого проєкту ми хочемо показувати не тільки українську культуру в світі, а й запропонувати митцям з інших країн встановити інтерактивні артобʼєкти в регіонах України. Це також буде культурний обмін, що підсилить комунікації між країнами», – сказав Президент Благодійного фонду «Сучасна Україна» Володимир Гавриш.

Сторони також консолідують зусилля для розвитку відносин між громадським та державним секторами, аби посилити протидію українського суспільства російській пропаганді. Також вони разом поширюватимуть важливі для підтримки України наративи за кордоном.

В межах проєкту заплановано:

  • встановлення в інших країнах світу об’єктів цифрового мистецтва авторства українських митців з використанням імерсивних AR-технологій, які всі разом обʼєднаються в інтерактивний парк «DIGITAL ART PARK»;
  • проведення виставок «DIGITAL ART UAVERSE» у містах Європи та світу;
  • відкриття 100 інноваційних креативних просторів з акцентом на східні регіони України;
  • формування лідерської ролі України в просуванні інноваційних інструментів та технологій (AI, Web3, AR тощо);
  • мобілізація ресурсів на розвиток та збереження культури в регіонах країни;
  • розкриття потенціалу дітей та жителів місцевих громад через долучення до технологічних рішень й розвиток потрібних навичок для зростання.

Вас може зацікавити

«Героям Слава»: «Мистецька ФОРТЕЦЯ» посприяла показу документальної стрічки Бернара-Анрі Леві у Харкові

«Героям Слава»: «Мистецька ФОРТЕЦЯ» посприяла показу документальної стрічки Бернара-Анрі Леві у Харкові

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури