Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП підтримує всі проєкти, спрямовані на підвищення обізнаності про українську культурну спадщину, – Ростислав Карандєєв

Сьогодні, 5 вересня, у Міжнародній французькій школі відбулось урочисте закриття проєкту «Навчати та вчитися за допомогою живої спадщини в Україні». Участь у заході взяли т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв та голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі.

Переглянути фотоальбом

Проєкт об’єднав навколо себе вчителів та учнів, носіїв-практиків, культурні організації, заклади освіти та громадські організації, щоб сприяти підвищенню розуміння учнями ролі та значення культурної спадщини. Проєкт реалізовувався в Україні громадською організацією «Центр розвитку «Демократія через культуру» за фінансової підтримки Фонду ЮНЕСКО з надання допомоги в надзвичайних ситуаціях. 

«Культурна та мистецька складова в освітньому процесі в Україні вкрай недостатня. В наші шкільні програми має бути імплементоване мистецтво. Дякую іноземним партнерам з ЮНЕСКО, які це дуже добре розуміють і підтримують. МКІП підтримуватиме всі проєкти, спрямовані на підвищення обізнаності про культурну спадщину та культуру загалом. Наше завдання  оберігати та передавати наші традиції, нашу нематеріальну культурну спадщину», – сказав Ростислав Карандєєв.

Т. в. о. міністра також подякував ЮНЕСКО за підтримку України у відновленні зруйнованої культурної спадщини. 

В межах проєкту діти дізналися не тільки про важливість збереження та дбайливого ставлення до природних багатств України, а й зрозуміли, що спадщина – це не застигла традиція, а жива творчість. Вона потребує нових знань і технологій та може бути дуже цікавою. 

«До проєкту, який тривав близько року, були залученні 11 різних шкіл. Він інноваційний не тільки для України, а й для усього світу. Робота у сфері освіти та культури допомагає нам долучатися до побудови стійкості українського суспільства. Попри усі складнощі, пов’язані з війною, культура є тим аспектом, який потрібен кожному. Приналежність до культури створює стійкість та силу суспільства загалом», – зазначила голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі.

Крім того, вона подякувала учасникам та організаторам проєкту за лідерство, серед яких і Міністерство культури та інформаційної політики України, та висловила сподівання у розширенні співпраці. 

Вас може зацікавити

Держкомтелерадіо приймає заявки на здобуття премії імені Максима Рильського за 2024 рік

Держкомтелерадіо приймає заявки на здобуття премії імені Максима Рильського за 2024 рік

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури