Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП: Початок роботи ДІС та Держкультспадщини зробить ефективнішою систему охорони культурної спадщини

МКІП спростовує маніпулятивні заяви Міхеіла Саакашвілі щодо ризиків початку роботи Державної служби охорони культурної спадщини та Державної інспекції культурної спадщини. Такі висловлювання є лише припущеннями.
Повторно роз’яснюємо, що ці органи виконавчої влади відповідатимуть за реалізацію державної політики у сферах охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей. Їх діяльність вагома, адже вони здійснюють контроль у галузі, оперативно реагуючи на проблеми.

Держслужба культспадщини буде опікуватися дозвільними і адміністративними послугами у сфері охорони спадщини, управляти культурними інституціями, такими як музейні комплекси, реалізовуватиме політику щодо повернення в Україну культурних цінностей. Натомість Держінспекція здійснюватиме нагляд і контроль у сфері охорони культурної спадщини.

Робота цих органів дозволить зменшити у рази випадки руйнування спадщини. А до України активніше повертатимуться культурні цінності.

Важливо, що таке рішення завершує реформування у системі управління культурою, адже МКІП відтепер буде опікуватися стратегіями і політиками, а оперативною діальністью – агентства, інспекції та служби.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано законопроект, який має на меті протидію хаотичній забудові.

Вас може зацікавити

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема

20 видавництв представили Україну на щорічному Варшавському міжнародному книжковому ярмарку

20 видавництв представили Україну на щорічному Варшавському міжнародному книжковому ярмарку