Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП працює над створенням Національної платформи культурної спадщини України

Міністерством культури та інформаційної політики вже зафіксовано понад 380 випадків руйнування або пошкодження російськими окупантами пам’яток культурної спадщини на території України. Очевидно, що зараз і у майбутньому наша держава буде перебувати під постійною загрозою, тому потрібно побудувати абсолютно нову екосистему культурної спадщини в Україні. Крім того, наша країна чітко рухається до Європейського Союзу, тому наша законодавча та ІТ-інфраструктура мають відповідати стандартам ЄС.

“Саме культурна спадщина в Україні зазнає дуже великих втрат та пошкоджень. Втрати можна розподілити на два блоки: фізичні пошкодження будівель та втрати, що відносяться до об’єктів рухомої культурної спадщини — музейні архівні, бібліотечні цінності, які було пошкоджено та знищено, або вивезено з окупованих територій, а фактично викрадено. Ці напрямки формують два найголовніших проєкти, над якими ми зараз працюємо  це оцифрування всієї нерухомої спадщини, а також – онлайн-реєстр, який включатиме в себе перелік усіх об’єктів архітектурної та археологічної спадщини”,  зазначила Анастасія Бондар, заступниця міністра культури та інформаційної політики, під час брифінгу 15 червня.

Загалом онлайн реєстр взаємодіятиме з іншими значними реєстрами, що відповідають за відновлення та виключають корупційні схеми. 

Також важливий проєкт, над яким наразі працює МКІП  це оцифрування музейного фонду України. Нині в Україні понад 12 мільйонів музейних цінностей. Найголовніша проблематика полягає в тому, що всі облікові картки музеїв зберігаються у самих музеях у паперовому вигляді.

«Створення єдиного реєстру електронного обліку музейних фондів дозволить швидко орієнтуватися у кількості, переліку та стані всіх об’єктів у всіх музеях. Таким чином, це дозволить не лише контролювати та моніторити стан культурної спадщини в Україні, а й повернути експонати, які викрала росія»,  сказала заступниця міністра.

У результаті створенняцифрової платформи управління національною спадщиною Україна матиме:

  • 100% задекларованих об’єктів нерухомої культурної спадщини;

  • реєстр на 100% доступний для онлайн-інтеграції з E-Construction;

  • реєстр на 100% доступний для громадян;

  • на 100% прозорі процеси;

  • 100% адміністративних послуг, доступних онлайн;

  • реєстр на 100% інтероперабельний з іншими державними реєстрами.

Реалізовувати проєкти щодо збереження культурної спадщини України допомагає міжнародна спільнота. Міжнародні партнери пропонують не тільки фінансову допомогу, а й консультують та діляться власним досвідом. 

 

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду