Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП представило проєкти цифрової трансформації у сфері культури та туризму

Міністерство культури та інформаційної політики представило проєкти цифрової трансформації у сфері культури та туризму на найближчі три роки. 

Як повідомив заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Артем Льозін, до кінця 2023 року має бути реалізовано 4 масштабних цифрових проєкти – е-Спадщина, е-Мистецтво, е-Туризм та е-Книга.

Ці проєкти, за словами заступника Міністра, дозволять створити умови для осучаснення та прозорості ведення процесів у сферах охорони культурної спадщини, мистецтва, туризму та курортів, бібліотек та видавничої справи.

Артем Льозін зауважив, що окрім представлених проєктів Міністерство сьогодні працює над важливими проєктами у сфері цифрової трансформації за іншими напрямками своєї діяльності. 

18 лютого 2021 року Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував 94 проєкти цифрової трансформації у ключових сферах. Також було презентовано публічний портал, де описані усі проєкти цифрової трансформації

Цифрова трансформація охорони культурної спадщини (е-Спадщина)

 ·  Цифрова інфраструктура музеїв на базі Microsoft 365

Проект забезпечить цифровізацію інфраструктури музеїв, що стане основою для осучаснення та прозорості ведення процесів.

Запуск – 4 квартал 2021 року

 ·  Реєстр культурної спадщини

Онлайн-реєстр, що містить інформацію про об’єкти культурної спадщини (будівлі, пам’ятники, охоронні зони). До інформації належить відомість про розташування об’єктів, їх поточний стан та деталі про те, яким може бути об’єкт. Ця інформація необхідна для коректного планування видатків, відновлення об’єктів у первинному вигляді та надання дозволів.

Запуск – 4 квартал 2023 року

 ·  Реєстр нематеріальної спадщини

Онлайн-сервіс, що містить у собі всі елементи національного переліку нематеріальної культурної спадщини у вигляді списку та облікових карток, посилання на інші сайти, що зберігають культурну спадщину.

Запуск – 4 квартал 2021 року

 ·  Музейний фонд України

Ресурс, що акумулює інформацію про цінності, що зберігаються у музеях та бібліотеках, інтегрується з базою прикордонної служби та базами Інтерполу для протидії незаконного вивезення культурних цінностей та повернення їх до України

Запуск – 4 квартал 2023 року

Цифрова трансформація мистецтва (е-Мистецтво)

 ·  Репозитарій методичних документів навчально-методичної літератури для викладачів закладів освіти

Онлайн-платформа для викладачів та набувачів освіти з відкритим доступом до інноваційних методичних напрацювань. Матеріали розміщені в репозитарії дозволять вчасно модернізовувати змістовну компоненту мистецької освіти та справедливо оцінювати інноваційність та ефективність розроблених та оприлюднених методик.

Запуск – 4 квартал 2021 року

 ·  Система адміністрування заявок на отримання галузевих премій, стипендій, грантів та їх присудження

Система для прозорого та анонімного оцінювання заявок експертами та членами комітетів з присудження премій, стипендій та грантів діячам культури і мистецтв. Дозволить економити час та спростити участь в комітетах експертів з регіонів України. Дозволить пришвидшити процес підготовки документів та спростити контроль за дотриманням законодавства в сфері фінансової підтримки діячів культури і мистецтв

Запуск – 4 квартал 2021 року

Цифрова трансформація туризму та курортів (е-Туризм)

 ·  Реєстр суб’єктів туристичної діяльності України

Єдиний реєстр, який акумулює інформацію та статистику про всі суб’єкти туристичної діяльності, реалізує можливість формування запитів на отримання категорії готелем чи ліцензії туроператора Держтуризму; реалізує автоматичну перевірку інформації, необхідної для надання ліцензії в страховій і банку.

Запуск – 3 квартал 2022 року

 ·  Туристичний портал

Інформаційний ресурс з систематизацією даних про туристичну привабливість України: містить інформацію для потенційного туриста, як внутрішнього так і іноземного; спрощуватиме процес планування мандрівки та висвітлення івентів у містах подорожі.

Запуск – 3 квартал 2022 року

Цифрова трансформація бібліотек та книговидавничої справи (е-Книга)

 ·  Національна автоматизована бібліотечна інформаційна система

Система, спрямована на створення єдиної бази бібліотечних записів. Пришвидшує процедуру наповнення бібліотеки, підвищує якість наповнення.

Запуск – 4 квартал 2022 року

 ·  Українська цифрова бібліотека

Платформа, де будуть зібрані сучасні книжки українських та іноземних авторів (переклади), підручники для школярів в форматі epub, забезпечений доступ до них через мобільний застосунок на смартфоні (для індивідуального користування) та через веб-інтерфейс (для бібліотек).

Запуск – 4 квартал 2021 року

 ·  ПЗ для роботи з проєктними грантами

Система управління проєктами для створення та приймання заявок на надання грантів, їхнього технічного та змістовного оцінювання, визначення переможців, підписання та контролю виконання угод та опрацювання звітів

Запуск – 4 квартал 2021 року

Вас може зацікавити

У театрі ім. Франка відбулась вистава Файний Франко Фʼюжн, присвячена 80-річчю вшанування памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу 

У театрі ім. Франка відбулась вистава Файний Франко Фʼюжн, присвячена 80-річчю вшанування памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу 

Республіка Польща подарувала автомобіль Музеєві війни

Республіка Польща подарувала автомобіль Музеєві війни