Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП продовжує фіксувати воєнні злочини росіян проти культурної спадщини

Міністерство культури та інформаційної політики продовжує фіксувати воєнні злочини росіян проти української культурної спадщини. Станом на 27 травня 2022 року задокументовано 367 епізодів.  

російські військові злочинці ніяк не вгамуються й продовжують нищити все українське. Наразі відомо про повну руйнацію 9 об’єктів культурної спадщини на Донеччині, Київщині, Сумщині та Чернігівщині. Інші об’єкти зазнали різних ступенів уражень. Стан 23 залишається невідомим. Адже отримувати інформацію з тимчасово окупованих територій та місць, де проходять активні бойові дії, все ще важко. Нас чекає багато роботи після перемоги України. Але починаємо роботу із відновлення культурної спадщини вже зараз. Постійно знаходимось в діалозі з міжнародними партнерами, з нашими органами влади та громадами. 

Так, наприклад днями оголосили разом з головою Харківської обласної державної адміністрації Олегом Синєгубовим про відкриття фонду для збору коштів на відновлення Музею Сковороди. Ми будемо збирати кошти не тільки від держави, а й від благодійників, міжнародних донорів. Наразі вже маємо попередні домовленості з низкою наших західних партнерів про те, що вони згодні давати кошти на відновлення Музею. Маємо все відновити, а злочинці понести справедливе покарання”, зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики.  

На превеликий жаль, тенденція щодо руйнувань культурної спадщини не змінилась. Найбільше пошкоджень зазнала Харківщина. По області – 96 епізодів, з них – 79 в місті Харкові та його околицях. На Донеччині задокументовано –  75 злочинів, з них 53 – в м. Маріуполі. 70 епізодів зафіксовано в Київській області. Найбільше – 44 – в Бучанському районі. Також 38 – в Чернігівській, 26 – в Сумській, 25 – в Луганській,  11 – в Запорізькій, 6 – в Житомирській, по 5 – в м. Києві та Херсонській області. Крім того, 4 – в Миколаївській, 3 – в Дніпропетровській, 2 – в Одеській, 1 – в Львівській областях. 

“З усіх пошкоджених будівель української культурної спадщини 51 об’єкт зазнав важкого ступеню тяжкості. Найбільше таких об’єктів на Донеччині, Харківщині, Чернігівщині та Київщині. 117 – середнього ступеню тяжкості, з них понад 50 відсотків знаходяться на Донеччині. 167 легкого ступеню уражень”,  додала Катерина Чуєва, заступниця міністра культури та інформаційної політики.  

МКІП відомо про пошкодження росіянами багатьох релігійних споруд. Злочинні дії окупантів спричинили знищення чи руйнування 133 таких будівель, з них 49 – перебувають на обліку як пам’ятки історії, архітектури та містобудування. Це православні й католицькі храми, протестантські молитовні будинки, мечеті та синагоги.

Наразі в Україні росіяни знищили 42 меморіальних пам’ятники на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ ст., 29 будівель та комплексів музеїв і заповідників, 74 споруди будинків культури, театрів та бібліотек, пошкоджені й деякі інші об’єкти цінної історичної забудови.

Нагадаємо, руйнування культурної спадщини – це воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року.  Інформація стосовно злочинів росіян на території України продовжує надходити. Фахівці МКІП перевіряють і систематизують отримані дані та оприлюднюють їх на спеціальному сайті:culturecrimes.mkip.gov.ua. Закликаємо долучитися до цього процесу, при цьому пам’ятайте про особисту безпеку.

Вас може зацікавити

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві