Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП пропонує у бюджеті наступного року збільшити видатки на читання

Міністерство культури та інформаційної політики ініціює у проекті Державного бюджету на 2022 рік збільшення видатків на читання. Пропонується збільшити обсяг фінансування Українського інституту книги, зокрема спрямувати частину коштів на оновлення бібліотечних фондів. Про це повідомив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час зустрічі з працівниками бібліотек.

«Сподіваємося на виділення цих коштів. Дякуємо в цьому аспекті Комітету з гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради, який підтримав запит на додаткове фінансування культури і культурних індустрій від МКІП», – зазначив Олександр Ткаченко.

У 2020 році МКІП спільно з УІК:

  • реалізували програму грантової̈ підтримки під час пандемії̈ на суму 81,42 млн грн;
  • передали 380 972 книги від 79 видавців до 606 публічних бібліотек в рамках програми придбання книжкової̈ продукції̈.

Цього року:

  • розробили зміни до закону про бібліотеки і бібліотечну справу, а також проект Стратегії розвитку читання на 2021 – 2025 роки;
  • буде закуплено 331 077 книг від 86 видавців для 616 публічних бібліотек на суму 48 млн грн;
  • 1000 публічних бібліотек поповнять 112 книжок, виданих до 30-річчя Незалежності України, на це виділено 31,4 млн грн.

У планах – регулярне поповнення бібліотечних фондів, гідні умови праці для бібліотекарів, оновлення приміщень бібліотек, їх трансформація та запуск креативних хабів. Без цього сприяти розвитку читання в нашій країні майже неможливо. Саме тому стратегія з розвитку читання має окремий блок, що стосується бібліотек.

Олександр Ткаченко привітав працівників бібліотек з їх професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек, яке відзначається сьогодні, і вручив їм подяки МКІП.

«Бібліотекар – це професія, яка пов’язана не просто з просвітою дітей та дорослих. Це дійсно високоосвічені люди, експерти, яких об’єднує любов до читання. І які передають свою любов відвідувачам, допомагаючи знайти ту саму омріяну книжку. Завдяки роботі бібліотекарів зростає кількість читаючого населення та формується критичне мислення», – сказав Міністр.

Вас може зацікавити

Верховна Рада України прийняла зміни до законодавства, що визначають діяльність Національного музею Голодомору-геноциду

Верховна Рада України прийняла зміни до законодавства, що визначають діяльність Національного музею Голодомору-геноциду

У Києві відбулося засідання Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС

У Києві відбулося засідання Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС