Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП провело вебінар з користування «Довідником безбарʼєрності» для бібліотекарів

Сьогодні, 7 травня, відбувся вебінар «Довідник безбар’єрності та як ним користуватися». У заході взяла участь начальник відділу політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я Міністерства культури та інформаційної політики Леся Хемраєва. 

«Сьогодні наша сила в різноманітності. Нам важливо зберігати повагу одне до одного і повагу до особистості, незалежно від її фізичних, психологічних чи інших особливостей. Через правильне використання термінів та уважне ставлення до спілкування ми будемо створювати саме те середовище, де кожен себе відчує комфортно», — зазначила Леся Хемраєва

В. о. генерального директора Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Олег Сербін зауважив, що питання безбар’єрності актуальні для бібліотек. Зокрема, самі читачі формують такий запит. 

«Що можуть зробити бібліотеки на цей час? Передусім необхідно сприймати світ і людей, які приходять до нас приходять, такими, якими вони є. Якщо потребується допомога — то допомогти хоча б словом. А для того, щоб правильно порозумітися, ми можемо звернутися до довідника», — сказала генеральна директорка Національної бібліотеки України Алла Гордієнко. 

До вебінару долучилося понад 500 учасників — бібліотекарів з усієї України, з різних регіонів, міст, громад і селищ. Захід відбувся в межах циклу вебінарів «Довідник безбар’єрності та як ним користуватися», організованих Міністерством культури та інформаційної політики України.

Укладачка «Довідника безбарʼєрності», виконавча директорка ГО «Точка опори ЮА» Тетяна Касьян висвітлила основи безбар’єрної мови. Зокрема, вона розповіла про головні принципи, серед яких «спочатку людина», за яким в центр ставиться індивід, а потім його ознаки. Також, за словами фахівчині, необхідно вказувати ознаки особи, коли це дійсно потрібно, не маскувати слова, уникати зменшувально-пестливих слів, утримуватися від узагальнень, не грати на емоціях, не транслювати мікроагресію та слюр — образливі слова проти раси, національності, сексуальності тощо. 

Також експертка провела інтерактивну гру «Коли слова важливі». 

Цикл вебінарів «Довідник безбар’єрності та як ним користуватися» проходить в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.

Ініціатива «Без бар’єрів» започаткована Першою Леді України Оленою Зеленською. Безбар’єрність – це загальний підхід до формування та імплементації державної політики для забезпечення безперешкодного доступу всіх груп населення до різних сфер життєдіяльності. 

«Довідник безбар’єрності» доступний за посиланням.

Ознайомитися з Методичними рекомендаціями з питань створення безбар’єрного простору в публічній бібліотеці можна за посиланням

Вас може зацікавити

Національний музей історії України прозвітував про використання коштів, зібраних на демонтаж незаконної забудови на території музею

Національний музей історії України прозвітував про використання коштів, зібраних на демонтаж незаконної забудови на території музею

Генеральним директором агентства УКРІНФОРМ призначено Сергія Череватого

Генеральним директором агентства УКРІНФОРМ призначено Сергія Череватого