Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП: Світлана Фоменко обговорила з директором ЦВС ЮНЕСКО співпрацю у сфері захисту культурної спадщини

11  вересня  2020  року відбулася онлайн-зустріч заступниці міністра з питань  європейської  інтеграції  Світлани Фоменко з директоркою Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Мехтільд Рьослер.

Сторони обговорили питання співпраці між Україною та ЮНЕСКО у сфері захисту культурної спадщини.

Зокрема, під час зустрічі Світлана Фоменко порушила питання затвердження буферної зони Софії Київської та Києво-Печерської лаври та виділення міжнародної фінансової допомоги на створення системи гідрогеологічного моніторингу території Софії.

Заступниця міністра підкреслила необхідність візиту місії ЮНЕСКО/ІКОМОС для моніторингу збереження цілісності та автентичності історичного центру Львова та надання рекомендацій для створення диференційованих зон з різними режимами висотності та буферної зони.

Також Світлана Фоменко звернула увагу директорки ЦВС ЮНЕСКО на загрозу збереженню українських культурних пам’яток в окупованому Криму, зокрема Ханського палацу у Бахчисараї, і закликала вжити заходи для недопущення співпраці представників світової наукової спільноти з окупаційною владою півострова.

Українська сторона запросила представників ЮНЕСКО на Міжнародний музейний форум, проведення якого заплановане в Києві у квітні 2021 року.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму