Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП та Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» розробили порядок здійснення богослужінь та відспівування загиблих воїнів у храмах Лаври

Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» разом з Міністерством культури та інформаційної політики України  розробили Порядок надання доступу до Успенського собору та Трапезної церкви Прп. Антонія та Феодосія Печерських Заповідника та їх використання при здійсненні богослужінь, релігійних обрядів, церемоній і процесій. 

Нагадаємо, Успенський собор та Трапезна церкви Прп. Антонія та Феодосія Печерських розташовані в музейній частині Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», який є складовою частиною Об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра». Заповідник підпорядковується органу управління – Міністерству культури та інформаційної політики України. 

Порядком визначені організаційні питання проведення окремих релігійних обрядів, у тому числі заупокійних літургій. 

Відтепер доступ до Успенського собору/Трапезної церкви для проведення культових обрядів здійснюватиметься за зверненням до Заповідника від керівництва релігійних центрів (управлінь). До звернень релігійних центрів про проведення заупокійної літії щодо загиблих захисників України мають додаватись відповідні клопотання від керівників Міністерства оборони/Міністерства внутрішніх справ/Державної прикордонної служби/Служби безпеки України.

У разі можливості проведення обряду (відсутність технічних, організаційних, інших перешкод), Заповідник подає запит про надання дозволу до МКІП. Після отримання відповіді МКІП, Заповідник інформує запитувача та, у разі погодження МКІП, укладається договір з релігійною організацією про надання доступу до Успенського собору/Трапезної церкви. Доступ для проведення обряду надається на умовах укладеного  договору. 

Вас може зацікавити

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві