Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП: У Києві презентували геоінформаційну систему “Віртуальний некрополь української еміграції”

24 листопада 2020 року в прес-центрі УНІА “Укрінформ” відбулась презентація геоінформаційної системи “Віртуальний некрополь української еміграції”, створеної фахівцями Українського інституту національної пам’яті.

Участь у заході взяв Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

“Українська політична еміграція залишила по собі величезний культурний спадок. Говорити про це спочатку складно, адже мова стосується цвинтарів і могил. Однак, вони лише персоніфіковане вираження цього спадку. Його збереження – збереження нашої спільної історії, яка не є такою плоскою і однозначною, як багатьох нас вчили в радянських школах. Мова йде про цілий український світ, створений у вигнанні. Люди, що були Україною, коли не існувало українських кордонів”, – зазначив Міністр.

“Наше завдання як держави: максимально зберегти цю спадщину. Таке ставлення до своїх співвітчизників, які залишились за кордоном, характерне для багатьох європейських країн. Наявність геоінформаційної системи у нас – прояв, що ми свою історію поважаємо і будемо шанувати”, – додав Олександр Ткаченко. 

Геоінформаційна система “Віртуальний некрополь української еміграції” створена фахівцями УІНП та призначена для збору, узагальнення і поширення інформації про поховання української мистецької та політичної еліти закордоном, які розкидані по різних країнах та континентах.

Відвідувачі сайту за допомогою багатофункціонального пошуку зможуть швидко та безкоштовно відшукати інформацію про могилу певної особи за ім’ям та прізвищем, за датою чи місцем народження або смерті. В один клік зможуть вивести на екран список українських художників, дипломатів чи, наприклад, математиків, похованих закордоном; переглянути розташування могил чи певного цвинтаря на карті. Кожній персоналії на сайті присвячена окрема сторінка, що містить біографічну довідку, координати та фото могили, відомості про стан місця поховання та статус оплати.

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони