Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП: У Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці НААН відкрили іменну меморіальну дошку Іоганну-Генріху Коху

18 травня перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв в рамках візиту до України Голови Сейму Латвійської Республіки Інара Мурнієце взяв участь у відкритті іменної меморіальної дошки першому керманичу Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН Іоганну-Генріху Коху, латвійцю за національністю. Він працював у бібліотеці протягом 1918-1922 років, що функціонувала спочатку при Генеральному секретаріаті, а потім – Міністерстві земельних справ Української Центральної Ради (УЦР) Української Держави гетьмана Скоропадського, Директорії УЦР та Наркомземі УСРР.

“Сьогодні ми відкриваємо меморіальну дошку, яка буде нагадувати про вклад визначного діяча Латвії у розвиток бібліотечної справи України. Сподіваємось, зміцнення контактів між бібліотеками, співпраця у культурній та гуманітарній сферах сприятимуть поглибленню українсько-латвійського співробітництва”, – зазначив перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Іоганн-Генріх Кох відпрацював правильну та далекоглядну стратегію з розвитку бібліотечної справи. Розроблена ним децимальна система класифікації літератури використовувалася бібліотечною системою УСРР/УРСР до 1941 року включно. Після повернення на Батьківщину він залишив значущий внесок в освітню підготовку фахівців у Латвії.

Нагадаємо, в Україні з офіційним візитом перебуває Голова Сейму Латвійської Республіки Інара Мурнієце.

Вас може зацікавити

«Українська книжкова поличка» з’явилася у бібліотеці португальського міста Порту

«Українська книжкова поличка» з’явилася у бібліотеці португальського міста Порту

Уряд вніс до Держреєстру нерухомих пам’яток об’єкт культурної спадщини національного значення «Поле бою: Битва за Мощун»

Уряд вніс до Держреєстру нерухомих пам’яток об’єкт культурної спадщини національного значення «Поле бою: Битва за Мощун»