Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП: Україна активізує співпрацю з ЮНЕСКО щодо розв’язання гострих проблем у тимчасово окупованому Криму

Заступник Міністра культури та інформаційної політики, заступник голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Світлана Фоменко взяла участь у нараді керівників секторів Нацкомісії.

Учасники наради розглянули стан співробітництва України з ЮНЕСКО, зокрема в умовах пандемії COVID-19, а також пріоритети роботи Комісії та шляхи підвищення її ефективності з урахуванням викликів сьогодення. Одностайно було підтримано необхідність реформування Нацкомісії з метою активізації її роботи.

Під час наради наголошувалося, що в умовах незаконної окупації Росією Криму пріоритетним напрямом діяльності України в ЮНЕСКО і надалі залишиться використання можливостей Організації для привернення уваги міжнародної спільноти до гострих проблем на території тимчасово окупованого півострова. Україна готова активно співпрацювати з Організацією у здійсненні ефективного моніторингу ситуації в тимчасово окупованому Криму в усіх сферах компетенції ЮНЕСКО.

Було підкреслено важливість регулярного інформування ЮНЕСКО про руйнівні дії російської окупаційної влади в тимчасово окупованому Криму, що загрожують збереженню універсальної культурної і історичної цінності українських об’єктів культурної спадщини, проведення незаконних археологічних розкопок, порушення освітніх і культурних прав громадян України, перешкоджання вільному розповсюдженню ЗМІ, переслідування журналістів тощо.

Учасники наради також обговорили хід підготовки до виборів України до складу одного з головних керівних органів ЮНЕСКО – Виконавчої ради ЮНЕСКО на період 2021-2025 рр., що відбудуться під час 41-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у листопаді 2021 року.

Вас може зацікавити

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема

20 видавництв представили Україну на щорічному Варшавському міжнародному книжковому ярмарку

20 видавництв представили Україну на щорічному Варшавському міжнародному книжковому ярмарку