Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП: В Києві відбулася українська прем’єра фільму Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва “Номери”

18 листопада 2020 року в кінотеатрі “Київська Русь” відбулась прес-конференція з нагоди української прем’єри фільму Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва “Номери”.

Участь у заході взяв перший заступник Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Він привітав авторів та творчу команду стрічки з прем’єрою та зазначив, що держава і надалі буде підтримувати виробництво та поширення фільмів патріотичного спрямування.

“Я радий, що більшість фільмів, в тому числі й “Номери”, що були підтримані в межах пітчингу патріотичного кіно, вийшли та були позитивно сприйняті критиками. Наразі проєкт підтримки патріотичних фільмів перейшов в нову форму – підтримку патріотичних серіалів. І такі фільми, як “Номери”, в той час, коли формується бюджет, доводять, що держава не повинна зупинятись у процесі підтримки”, – зазначив перший заступник Міністра.

Нагадаємо, у червні 2018 року стрічка “Номери” брала участь в конкурсному відборі Міністерства культури для надання державної фінансової підтримки і отримала фінансування в розмірі 10 млн грн.

В основі фільму лежить п’єса «Номери», написана Олегом Сенцовим ще до ув’язнення, у 2011 році.

Світова прем’єра фільму відбулась у лютому 2020 року в межах програми Berlinale Special ювілейного Берлінського кінофестивалю (Berlinale) за участю творчої команди. Стрічка отримала схвальні відгуки від почесних гостей та критиків, які особливо відмітили талановиту акторську гру та лякаючу пророчу актуальність подій фільму в сучасному світі.

Фільм – копродукція України (435 FILMS за підтримки Міністерства культури України), Польщі (Apple Film Production за підтримки Polish Film Institute), Чехії (Česká Televize) та Франції (Canal+).

Вас може зацікавити

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

Унікальна можливість для українських реставраторів: до 1 вересня приймаються заявки на участь у стажуванні у Франції

Унікальна можливість для українських реставраторів: до 1 вересня приймаються заявки на участь у стажуванні у Франції