Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП: Верховна Рада проголосувала за фінансування об'єктів комунальної форми власності в межах програми "Велика Реставрація"

Верховна Рада проголосувала в другому читанні та в цілому за законопроект №5551-2 щодо виділеня субвенції для комунальних, обласних та державних закладів. Завдяки цьому законопроекту МКІП матиме можливість фінансувати об’єкти комунальної форми власності в межах президентської програми “Велика Реставрація”.

Після прийняття законопроекту № 5551-2 про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини, МКІП переконано, що об’єкти комунальної форми власності зможуть взяти участь у другому відборі проектів в межах президентської програми “Велика Реставрація”

«Прийняття законопроекту  це справжня перемога для команди МКІП. Це рішення значно розширює географію проекту, а «Велика Реставрація» має охоплювати всю Україну. Об’єкти, що мають історичну та культурну цінність, повинні розкривати свій потенціал. Тож діємо, аби зберегти нашу культурну спадщину», – прокоментував, Олександр Ткаченко Міністр культури та інформаційної політики України.

Оголошення про початок другого відбору проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, у тому числі замках, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексах у межах проекту “Велика Реставрація”, буде опубліковано на офіційному веб-сайті МКІП.

Про «Велику Реставрацію»

«Велика Реставрація» – це програма з відновлення пам’яток культурної спадщини в усіх регіонах України.

У межах президентської програми «Велике будівництво» проєкт «Велика Реставрація» передбачає роботи з реставрації, консервації, ремонту на об’єктах культурного значення та пам’ятках культурної спадщини, у тому числі замках, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексах.

Програма «Велика Реставрація» розрахована на 2021-2023 роки та допоможе перетворити об’єкти матеріальної культурної спадщини на один з основних ресурсів розвитку України, а також перетворити об’єкти на туристичні магніти та покращити умови для виховання майбутньої мистецької еліти.

Реалізацію та координацію програми «Велика Реставрація» здійснює Міністерство культури та інформаційної політики України.

Вас може зацікавити

У театрі ім. Франка відбулась вистава Файний Франко Фʼюжн, присвячена 80-річчю вшанування памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу 

У театрі ім. Франка відбулась вистава Файний Франко Фʼюжн, присвячена 80-річчю вшанування памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу 

Республіка Польща подарувала автомобіль Музеєві війни

Республіка Польща подарувала автомобіль Музеєві війни