Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП: Відбулось обговорення попередньої концепції Гостинного двору

25 березня 2021 року відбулось обговорення попередньої концепції культурно-мистецького простору Гостинного двору. 

Участь в заході взяли Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, заступниця Міністра Світлана Фоменко, а також експерти, представники культурної та музейної спільнот, громадських організацій.

Мета обговорення: визначення попереднього плану робіт та напрацювання технічного завдання для команди реставраторів. Майбутня концепція має вміщувати в собі просторове планування, проектні рішення зовнішніх зон, зручності під’їзних шляхів, відкритості будівлі та навіть організацію паркувальних місць, і все це має відповідати архітектурним формам Гостинного двору.

Під час засідання стало відомо, що КМДА відмовило у передачі Гостинного двору до сфери управління МКІП, проте Міністерство не відмовляється від наміру зробити культурно-креативний публічний простір національного масштабу і продовжить звертатися до Фонду держмайна. 

“Необхідно прийняти виважені рішення, але не затягувати, оскільки об’єкт знаходиться у аварійному стані. І чим швидше пройдуть реставраційні роботи, тим ще гіршу руйнацію нам вдасться попередити. Як тільки Гостинний Двір буде передано в управління МКІП, наша команда складе календарний план порятунку пам’ятки. Але тут надважлива співпраця з містом і громадами. Просимо КМДА визнати це та нарешті почати діалог”, – зазначив Олександр Ткаченко.

За результатами обговорення буде сформована робоча група, яка фіналізує концепцію та технічне завдання для реставраторів.

Вас може зацікавити

Українська молодь вже цьогоріч отримає книжкові сертифікати

Українська молодь вже цьогоріч отримає книжкові сертифікати

Понад 1000 фахівців сфери культури та медіа взяли участь у вебінарах МКІП щодо Довідника безбар’єрності

Понад 1000 фахівців сфери культури та медіа взяли участь у вебінарах МКІП щодо Довідника безбар’єрності