Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП вітає перших переможців програми Культурні столиці України

4 лютого відбулася презентація пакетів ініціатив міст, що стали переможцями грантової програми Українського культурного фонду «Культурні столиці України» – Маріуполя та Славутича.

«Такі програми є вкрай важливими. Вони дозволяють залучити інвестиції для розбудови культури не тільки у містах-мільйонниках, а загалом по всій Україні. А звідси й підвищення рівня культурної освіченості населення і поступове усвідомлення ролі культури на рівні країни», – зазначив Олександр Ткаченко.

«Як для Українського культурного фонду, так і для міністерства, – це пілотний проект. Сподіваюсь, він стане постійним, аби надати можливість українським містам у майбутньому змагатися за звання вже Європейських культурних столиць», – додав Міністр.

Довідково. У 2019 році УКФ започаткував програму, яка покликана стимулювати почуття приналежності членів територіальних громад до їх спільного культурного простору, сприяти розвитку культурного туризму та підтримці місцевих культурних ініціатив. Також ця конкурсна програма відкриває можливість для українських міст встановлювати партнерство з Європейськими культурними столицями та у майбутньому претендувати на статус Культурної столиці Європи.

Першими переможцями програми стали Маріуполь, що здобув статус «Велика культурна столиця», та Славутич, що отримав статус «Мала культурна столиця».

Міста мали реалізовувати свої проєкти протягом 2020 року, але через епідемію коронавірусної хвороби COVID-19 УКФ ухвалив рішення про перенесення всіх заходів на 2021 рік.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму