Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП внесло до держреєстру нерухомих пам’яток 109 об’єктів у Херсонській області

Міністерство культури та інформаційної політики внесло до Державного реєстру нерухомих пам’яток України 109 пам’яток архітектури місцевого значення у Херсонській області.

Відповідний наказ №2197 було підписано 15 жовтня 2020 року на підставі статей 5 та 14 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Зокрема, до Держреєстру увійшли:

  • «Морехідне училище» на просп. Ушакова, 14 у Херсоні – триповерхова цегляна будівля зведено в неокласичному стилі, кутову частину якого вирішено у вигляді іонічної ротонди з тричвертними колонами під куполом зі шпилем; 

  • «Банк» по вул. Перекопській, 5 у  Херсоні – побудований в 1894 році для «Банку взаємного кредиту» в стилі еклектики з використанням елементів бароко;

  • «Житловий будинок Лобрі» по вул. Потьомкінській, 20 у Херсоні – перша Херсонська чоловіча гімназія, або Губернська гімназія, яка була відкрита у Херсоні за губернаторства І. Х. Калагеоргі 12 березня 1815 року і складалася з 4-х класів, які були продовженням класів повітового училища, відкритого у 1813 році, та інші.

Нагадаємо, 7 жовтня 2020 року Експертна комісія з питань обліку об’єктів культурної спадщини вирішила рекомендувати внести будинок Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації (відомий як «Літаюча тарілка») до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку архітектури та монументального мистецтва місцевого значення.

Вас може зацікавити

У Києві оголосили переможницю  перекладацької премії Drahomán Prize 

У Києві оголосили переможницю перекладацької премії Drahomán Prize 

«Майбутнє планети у наших руках!»: в НБУ для дітей визначили переможців Всеукраїнського екологічного конкурсу малюнків 

«Майбутнє планети у наших руках!»: в НБУ для дітей визначили переможців Всеукраїнського екологічного конкурсу малюнків