Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП врегулювало порядок фінансової підтримки заходів кінокомісій

Кінокомісії – це організації, що залучають команди відео продакшнів – виробників кіно-, теле- чи рекламного контенту до зйомок на певних територіях. Також вони пропонують свою підтримку на всіх стадіях процесу, щоб продакшни мали змогу виконати свою роботу без зайвих перепон.

«Кінокомісії фактично є допоміжним інструментом в промоції регіону як локації для кінозйомок. Завдяки їх роботі, продакшни мають спрощену процедуру освоєння території. Це й впливає на підвищення рівня туризму, посилення економічної спроможності регіону. Підтримувати заходи кінокомісій, які спрямовані на просування локацій України – означає давати нові можливості для кінематографу. Тому прозорий та зрозумілий порядок фінансової підтримки їх заходів є обов’язковим пунктом, аби вони функціонували безперебійно та ефективно», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

Державна фінансова підтримка заходів кінокомісій сприятиме активізації  економіки регіону, де відбувається знімальний процес за рахунок збільшення інтенсивності зйомок. Це додаткові робочі місця, зміна структури зайнятості населення та розвиток бізнесу. У перспективі – збільшення потоку туристів до місць, у яких було знято фільми.

Чіткий порядок фінансування заходів кінокомісій сприятиме популяризації України, її регіонів з метою залучення до кінознімання українських та іноземних виробників фільмів, а також промоції  української історії, культури, мистецтва, зокрема кіномистецтва.

З текстом наказу МКІП №803 від 13 жовтня 2021 року, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2021 року, можна буде ознайомитися на сайті МКІП після оприлюднення документа в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України».

 

Вас може зацікавити

На Одещині росіяни пошкодили 123 культурні пам’ятки, з них 18 національного значення

На Одещині росіяни пошкодили 123 культурні пам’ятки, з них 18 національного значення

Окупанти в Сімферополі демонтували купол Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги

Окупанти в Сімферополі демонтували купол Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги