Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП: З Києва до Херсона відправився ГогольTrain-2020

3 вересня 2020 року міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко взяв участь у презентації та відправленні ГогольTrain-2020 «Київ-Херсон-Київ».

Арт-потяг вирушив з Центрального залізничного вокзалу Києва на мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва GogolFest DREAM, який відбудеться у Херсоні з 4 до 6 вересня.

“Сьогодні культура зосереджена у великих містах. У регіонах справжній “голод” – хоча є потенціал та кадри. Саме тому в рамках програми президента «Велике Будівництво» ми створюватимемо Центри Культурних Послуг (ЦКП) – сучасні точки культурної атракції під одним дахом. Філософія ЦКП та Гогольфесту збігається. Гогольфест залучає місцеву мистецьку спільноту та активістів до співпраці, не нав’язує щось, а вплітає в місцевий контент. Водночас дає можливість познайомитися з кращими зразками сучасного українського та світового мистецтва регіонам. Це все сприяє розвитку культури. Такі проекти об’єднують українців”, – зазначив Олександр Ткаченко.

Участь у заході також взяли міністр інфраструктури Владислав Криклій, голова правління АТ “Укрзалізниця” Володимир Жмак, генеральна директорка Директорату внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента Вероніка Селега, креативний директор ГогольTrain Денис Угорчук.

ГогольTrain – це унікальне арт-явище в українському культурному просторі. Окремий чартерний потяг, який об’єднує міста, людей та мистецтво є платформою культурної мобільності. В центрі потяга вагони-ресторани, що перетворюються на час поїздки на осередки сучасного мистецтва на колесах. На повному ходу на пасажирів чекає музична та електронна сцени, бар, “ресторан”, виставка, перформативне мистецтво.

ГогольTrain-2019 прямував за маршрутом «Київ-Маріуполь-Київ» – це був перший арт-потяг в Європі.

Вас може зацікавити

Українська молодь вже цьогоріч отримає книжкові сертифікати

Українська молодь вже цьогоріч отримає книжкові сертифікати

Понад 1000 фахівців сфери культури та медіа взяли участь у вебінарах МКІП щодо Довідника безбар’єрності

Понад 1000 фахівців сфери культури та медіа взяли участь у вебінарах МКІП щодо Довідника безбар’єрності