Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП зафіксовано 189 епізодів воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини

Міністерство культури та інформаційної політики продовжує фіксувати воєнні злочини росіян проти культурної спадщини. Станом на 13 квітня 2022 року задокументовано 189 епізодів.  

До переліку вже відомих пошкоджень об’єктів культурної спадщини додались нові епізоди. Зокрема, йдеться про звільнені  Збройними Силами України території. Стало відомо про руйнування від авіаудару Краєзнавчого музею Бородянщини, а також старовинних церков –  Миколаївської в м. Волноваха на Донеччині та Воскресенської в с. Лукашівка на Чернігівщині. Внаслідок артилерійського обстрілу повністю знищено дерев’яну Вознесенську церкву ХІХ століття в с. Лук’янівка на Київщині.  

“Ми постійно працюємо над тим, щоб жоден злочин окупантів проти нашої культурної спадщини не пройшов повз міжнародні інституції. Російські злочинці мають бути притягнені до відповідальності. Складно отримати точні дані з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій. Але інформація надходить. Допомагають українці, а міністерством все перевіряється й систематизується. За останні 10 днів фахівці Міністерства фіксували у середньому понад 5 епізодів щодня і ця робота продовжується”, зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики. 

Внаслідок бойових дій на території України руйнацій та пошкоджень зазнали 74 об’єкти культурної спадщини. Серед них: 13 пам’яток національного значення, 55 – місцевого значення та 6 – щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. 

На жаль, незмінною залишилась тенденція щодо релігійних споруд. Їх постраждало найбільше – 82 релігійні споруди знищені або зруйновані росіянами. З них 29 – це пам’ятки історії, архітектури та містобудування. Окупанти не шкодували ні православних храмів, ні протестантських молитовних будинків, ні мечетей, ні синагог.  

Пошкоджені або зруйновані: 21 меморіальний пам’ятник на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ ст., 15 будівель та комплексів музеїв і заповідників, 17 будинків культури, театрів та бібліотек, деякі інші об’єкти цінної історичної забудови.  

Злочини зафіксовані в 10 областях України та в м. Києві. Найбільше руйнувань зазнала культурна спадщина в Харківській області– 65 епізодів, в Донецькій – 34, в Київській – 26, в Чернігівській – 21, в Луганській – 14, в Сумській – 11. По 5 епізодів зафіксовано в Запорізькій області та м. Києві, а також Житомирській області – 4, в Херсонській – 3 та в Дніпропетровській – 1 епізод.  

Нагадаємо, руйнування об’єктів культурної спадщини – це воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року. Допомагайте фіксувати злочини рф на національній платформі:https://culturecrimes.mkip.gov.ua/. При цьому необхідно пам’ятати про особисту безпеку – вона на першому місці. Всі зібрані матеріали будуть використані як докази для кримінальних проваджень проти російських злочинців. 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони