Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП зафіксовано близько 400 воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини України

Станом на 24 червня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало 396 епізодів воєнних злочинів росіян проти української культурної спадщини. 

росіяни на нашій землі нищать все, що українці створювали століттями. Вороги вбивають наших дітей, дорослих, літніх людей як військових, так і цивільних. Злочинці намагаються стерти з лиця землі ідентичність та культуру цілого народу. Хочу підкреслити, європейського народу за походженням. Тепер ще на законних підставах ми стали ближчими до ЄС. Ми продовжуємо фіксувати злочини росіян та привертати до цього увагу світової спільноти, щоб ця країна була покарана та відсторонена від участі у культурному та інформаційному житті цивілізованого світу”, – зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики.

На превеликий жаль, тенденція щодо пошкоджень культурної спадщини не змінилась. Найбільше злочинів зафіксовано на Харківщині. По області – це 97 епізодів, з них – 80 у самому місті та його околицях. На Донеччині задокументовано – 92 злочини, з них 61 – в м. Маріуполі. 70 епізодів зафіксовано в Київській області. Найбільше – 44 – в Бучанському районі. Також 38 епізодів – в Чернігівській, 32 – в Луганській, 28 – в Сумській областях. Також зафіксовано в Запорізькій області – 13 епізодів, в Житомирській – 6, в м. Києві та Херсонській області – по 5 епізодів, в Миколаївській області – 4, в Дніпропетровській області – 3, в Одеській – 2, в Львівській – 1.

Наразі відомо про повну руйнацію 9 об’єктів культурної спадщини на Донеччині, Київщині, Сумщині та Чернігівщині, а стан ще 25  залишається невідомим. З усіх пошкоджених будівель 58 – зазнали важкого ступеня ураження, 123 – середнього, 173 – легкого. 

Наразі росіянами в Україні пошкоджено 123 об’єкти культурної спадщини. Постійні обстріли, ракетні та бомбові удари призвели до руйнувань 21 пам’ятки національного значення, 95 – місцевого значення та 7 – щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.   

Загалом пошкоджено 100 об’єктів цінної історичної забудови, та найбільше постраждали релігійні споруди. Окупанти знищили чи пошкодили 144 релігійні споруди. З них 51 – перебуває на обліку, як пам’ятка історії, архітектури та містобудування або цінна історична забудова.

Ворог знищив в Україні 43 меморіальних пам’ятники на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ ст., 31 будівлю та комплекси музеїв і заповідників, 79 споруд будинків культури, театрів та бібліотек, а також деякі інші об’єкти цінної історичної забудови.

“Кожна втрата української культурної спадщини це втрати для світової культури та історії. За кожен свій воєнний злочин в нашій країні російські варвари мають нести відповідальність”, – зауважила Катерина Чуєва, заступниця Міністра культури та інформаційної політики. 

Нагадаємо, руйнування об’єктів культурної спадщини – воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року. МКІП продовжує фіксувати злочини росіян проти культурної спадщини України за допомогою національної платформи culturecrimes.mkip.gov.ua. Отримувати інформацію з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій дуже складно. То ж закликаємо долучитися до цього процесу, при цьому просимо пам’ятати про особисту безпеку.

 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони