Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП зафіксовано понад 350 воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини України

Станом на 19 травня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало 353 воєнні злочини росіян проти культурної спадщини.

Через дії російської армії все наше культурне надбання знаходиться під загрозою. 20 травня вони спеціально влучили в Будинок культури в Лозовій. Він був одним з найбільших у Харківській області і ми його щойно відреставрували. Окупанти руйнують та грабують наші музеї, театри церкви. Та їм не зламати нашого духу. Наші втрати – це культурні втрати світової спільноти. Адже спадщина України міцно пов’язана з європейською й світовою. Не втомлююсь повторювати, що руйнування культурної спадщини – це воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року. За такі дії передбачено сувору відповідальність”, зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики.  

Найбільше руйнувань зазнала культурна спадщина Харківщини. По області зафіксовано – 94 епізоди, з них – 78 в місті Харкові та його околицях. На Донеччині задокументовано –  72 злочини, з них 52 – в м. Маріуполі. Про 65 епізодів відомо в Київській області, 37 – в Чернігівській, 24 – в Луганській, 26 – в Сумській, 8 – в Запорізькій, 6 – в Житомирській, по 5 – в м. Києві та Херсонській області. Також 4 – в Миколаївській, 3 – в Дніпропетровській, 2 – в Одеській, 1 – в Львівській областях.

Наразі росіянами в Україні пошкоджено 116 об’єктів культурної спадщини. Постійні обстріли, ракетні та бомбові удари призвели до руйнувань 21 пам’ятки національного значення, 88 – місцевого значення та 7 – щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.   

“Наразі Міністерву відомо про знищення чи пошкодження росіянами 130 релігійних споруд, з них 49 – перебувають на обліку як пам’ятки історії, архітектури та містобудування. Це ціленаправлена акція окупантів проти української духовності. Варвари не шкодують ні православних храмів, ні протестантських молитовних будинків, ні мечетей, ні синагог”, – зауважує Катерина Чуєва, заступниця Міністра культури та інформаційної політики.  

Через злочинні дії російської армії знищені 42 меморіальних пам’ятники на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ ст., 27 будівель та комплексів музеїв і заповідників, 66 споруд будинків культури, театрів та бібліотек, а також деякі інші об’єкти цінної історичної забудови. 

Нагадаємо, МКІП фіксує злочини росіян проти культурної спадщини України за допомогою національної платформи culturecrimes.mkip.gov.ua. Закликаємо долучитися до цього процесу. Адже отримувати інформацію з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій дуже складно. Одночасно пам’ятайте про особисту безпеку.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму