Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП закликає до негайного прийняття законів про захист спадщини

Через масове руйнування пам’яток історії та архітектури, що відбувається останнім часом в Києві, Міністерство культури та інформаційної наголошує.

Наразі у Верховній Раді на розгляді знаходяться два законопроєкти, ініційовані МКІП. Вони покликані значної мірою посилити відповідальність за руйнацію пам’яток нерухомої спадщини. Це законопроєкти Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання руйнуванню та знищенню нерухомої культурної спадщини (№ 4561) та Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за руйнування та знищення нерухомої культурної спадщини та порушення традиційного характеру середовища (№ 4562).

Законопроєкти пройшли експертизу фахівців Ради Європи. Проте Віталій Кличко, на відміну від мерів історичних українських міст та голів облдержадміністрацій, відмовився підтримувати їх прийняття.

Крім того, міністерство наголошує: погоджений історико-архітектурний план Києва вже понад місяць чекає на затвердження КМДА. Саме цей документ має лягти в основу Генплану міста, та дозволить протидіяти незаконній забудові історичних ареалів столиці, посилить покарання для недобросовісних забудовників, дасть можливість зафіксувати об’єкти, що мають історичну цінність.

МКІП використовує усі передбачені законодавством механізми, щоб протидіяти руйнації пам’яток та незаконній забудові їхніх території, зон охорони, історичних ареалів. Проте на сьогодні з понад 200 судових справ у сфері охорони культурної спадщини, які розглядалися протягом 2021 року за участю МКІП, лише в 6 випадках рішення були прийняті на користь держави. На жаль, на момент завершення судових розглядів історичні будівлі вже були знищені.

Тому МКІП наполягає: відповідальність за руйнування матеріальної спадщини має бути посилена. Міністерство закликає до негайного прийняття законів № 4561 та № 4562.

Вас може зацікавити

В Україні до проєктів з психологічного відновлення українців залучатимуть митців

В Україні до проєктів з психологічного відновлення українців залучатимуть митців

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: відбувся благодійний концерт для членів ветеранських організацій Харківщини

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: відбувся благодійний концерт для членів ветеранських організацій Харківщини