Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП закликає іноземні медіа утриматися від участі в будь-яких російських пропагандистських заходах на території України

За даними військової розвідки України, росія намагається залучити іноземні ЗМІ до створення нових фейків та маніпуляцій про війну в Україні. Зокрема,  із 18 по 21 травня на окупованій території Маріуполя ворог організовує, так званий, «прес-тур».

До участі в “прес-турі” міністерство оборони росії намагається залучити представників засобів масової інформації з Франції, США, ФРН, Японії, Греції, КНР, Білорусі, Індії, Венесуели, Болгарії та ОАЕ.

Таким чином, окупанти мають намір звинуватити Україну в своїх злочинах: в руйнуванні міста та масових вбивствах мирних жителів. Аби викласти все в реалістичну картинку, росіяни завезли до Маріуполя уламки українських боєприпасів, зібраних з окупованих районів Донецької області. Крім того, задіяли людей, які гратимуть роль «місцевих очевидців» Донецька та Горлівки.

Проведення таких заходів для іноземних медіа на тимчасово окупованих територіях є спробою російських пропагандистів створити маніпулятивну картинку подій в Україні для внутрішньої та зовнішніх аудиторій. 

Міністерство культури та інформаційної політики категорично засуджує наміри окупантів спотворити реальну ситуацію для представників іноземних медіа, а також саму можливість участі журналістів у цьому театрі російської пропаганди. 

Зазначаємо, що перетин державного кордону чи лінії розмежування, перебування та будь-яка діяльність медіа, зокрема іноземних, на окупованих територіях регулюється законодавством України та міжнародним правом. Тому участь іноземних журналістів у будь-яких прес-турах на території України має відбуватися лише згідно з чинним законодавством України.

МКІП рішуче закликає усі іноземні медіа утриматися від участі в будь-яких пропагандистських заходах росії, особливо на тимчасово окупованих територіях. 

 

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду