Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП закликає громадськість та медіа долучитись до захисту Софії Київської від «забудовників-реконструкторів»

Триває активна боротьба громадськості, спрямована на захист пам’ятки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, у звʼязку з запланованою «реконструкцію» готельно-офісного комплексу «Прага». 

Проведення реставрації нежитлових будівель по вулицях Володимирській, 36 та Золотоворітській, 11 у запланованому вигляді призведе до негативного впливу на візуальне сприйняття об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – компонента «Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди». Це також може порушити гармонійну історичну вісь, яка пролягає по вулиці Золотоворітській, забезпечуючи перспективний вид на купол Дзвіниці ансамбля Софії Київської.

МКІП оскаржував судові рішення в апеляційному та касаційному порядку. Незважаючи на висновки ЮНЕСКО та існуючі заборони, будівельники продовжують втілювати свій проєкт і навіть звертались до поліції з вимогою розпочати кримінальне провадження проти МКІП.

Завдяки зверненню Уряду до Верховного Суду вдалося відновити розгляд справи. Таким чином, спроба виграти цей судовий процес стала останньою можливістю захистити культурну спадщину світового значення в рамках судової справи. 

МКІП запрошує небайдужих представників громадянського суспільства та медіа долучитись до захисту пам’ятки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО!

Судове засідання відбудеться:

23 січня 2024 року, о 14:00, Шостий апеляційний адміністративний суд 

(м. Київ, вулиця Князів Острозьких, 8, корпус 30)

головуючий суддя Кобаль Михайло Іванович, зал судового засідання № 5.

Вас може зацікавити

Члени нового складу Наглядової ради Українського культурного фонду запропонували 3 кандидатури на посаду Голови УКФ

Агир ава ве Кайтарма – традиційний танець кримських татар відтепер нематеріальна культурна спадщина України