Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП занепокоєне ситуацією, що склалася з комплексом пам’яток культурної спадщини по вул. Хорива, 2 у Києві

Комплекс пам’яток культурної спадщини по вул. Хорива, 2 у м. Києві – невід’ємна частина традиційної забудови Київського Подолу, які охороняються законом. Міністерство культури та інформаційної політики занепокоєне ситуацією, що склалася навколо цього історичного місця та через намагання віддати вказану ділянку під чергову комерційну забудову.

Наразі продовжуються спроби забудовників вилучити ці об’єкти з Державного реєстру нерухомих пам’яток України в судовому порядку всупереч статті 15 Закону України «Про охорону культурної спадщини». Міністерство докладає всіх зусиль в межах чинного законодавства та своїх повноважень щодо збереження історико-культурного надбання.

На жаль, практику позбавлення правового статусу через суд застосовують недобросовісні забудовники з метою звільнення території під чергове будівництво. Намагання ПП «Конвалія-нерухомість» завдяки судовій тяганині з МКІП реалізувати свої комерційні прагнення всупереч інтересам жителів міста, країни та пам’яткоохоронної спільноти викликають обурення.

Раніше пам’ятки культурної спадщини «Садиба міська» по вул. Хорива, 2, «Будинок прибутковий» по вул. Хорива, 2 (2-а) та «Будинок житловий» по вул. Хорива, 2-б (2) у Подільському районі м. Києва наказом Міністерства культури України були занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятки архітектури місцевого значення з 2014 року. Однак на виконання постанови Окружного адміністративного суду м. Києва Міністерство культури України своїм наказом було змушене скасувати власне попереднє рішення. Це позбавило «Будинок прибутковий» по вул. Хорива, 2 (2-а) та «Будинок житловий» по вул. Хорива, 2-б (2) пам’яткоохоронного статусу.

Завдяки небайдужим громадським організаціям, які відповідно до норм чинного законодавства мають право робити подання до МКІП про занесення до Реєстру, Міністерству вдалося врятувати пам’яткоохоронний статус садиби по вул. Хорива, 2 шляхом внесення змін до відомостей Реєстру в частині назви та повернути пам’яткоохоронний статус будівлям «Будинок прибутковий» по вул. Хорива, 2-А, «Житловий будинок» по вул. Хорива, 2-Б та «Флігель» по вул. Хорива, 2-В.

Вас може зацікавити

Національний музей історії України прозвітував про використання коштів, зібраних на демонтаж незаконної забудови на території музею

Національний музей історії України прозвітував про використання коштів, зібраних на демонтаж незаконної забудови на території музею

Генеральним директором агентства УКРІНФОРМ призначено Сергія Череватого

Генеральним директором агентства УКРІНФОРМ призначено Сергія Череватого