Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП запрошує до Експертної ради з питань сучасного мистецтва

З метою напрацювання ефективної стратегії щодо розвитку сфери сучасного мистецтва, фахового підходу до вирішення нагальних питань, у 2016 році Міністерством було створено Експертну раду Міністерства культури України з питань сучасного мистецтва.

Основними завданнями Експертної ради є: розробка пропозицій щодо формування державної політики у сфері сучасного мистецтва, налагодження ефективної комунікації та взаємодії між Міністерством та фаховою спільнотою у сфері сучасного мистецтва, напрацювання практичних рекомендацій для забезпечення професійного розвитку і презентації українського сучасного мистецтва в Україні та за кордоном, розгляд питань, ініційованих Міністерством, що належать до компетенції Експертної ради, інші питання, пов’язані з розвитком сучасного мистецтва в Україні. Відповідно до Положення про Експертну раду Міністерства культури України з питань сучасного мистецтва склад Експертної ради затверджується один раз на три роки. У 2020 році персональний склад Експертної ради має бути оновлено не менш як на 1/3 її членів.

У зв’язку із зазначеним Міністерство культури та інформаційної політики України звертається до культурних інституцій або осіб, які працюють у сфері сучасного мистецтва з проханням подавати свої пропозиції до складу Експертної ради Міністерства культури та інформаційної політики з питань сучасного мистецтва.

Кандидатами у члени Експертної ради можуть бути особи, які мають вищу освіту, а також відповідають таким критеріям:

  • для художників, організаторів мистецьких проектів та представників культурних інституцій – успішний досвід роботи у сфері сучасного мистецтва (не менше 5 років); досвід участі у мистецьких заходах у сфері сучасного мистецтва або їх організації (більше 10) у державних або приватних галереях, музеях, фондах, арт-центрах тощо, у тому числі організації міжнародних заходів (не менше 3);
  • для фахівців та арт-критиків у сфері сучасного мистецтва – публікація не менше 10 статей у 5 або більше фахових друкованих виданнях та досвід участі у конференціях, лекціях, освітніх програмах.

Заявки від культурних інституцій або осіб, які працюють у сфері сучасного мистецтва подаються у довільній формі до Міністерства культури та інформаційної політики України.

До заявки додаються:

  • коротка біографічна інформація про кандидата, яка підтверджує його відповідність критеріям, визначеним у пункті 12 цього розділу;
  • рекомендаційний лист від щонайменше однієї культурної інституції, яка сприяє розвитку сучасного мистецтва (галерея, музей, науковий інститут, фонд, арт-центр тощо);
  • письмова згода на обробку персональних даних кандидата.

Кандидат до складу Експертної ради є відповідальним за достовірність поданої інформації.

До складу Експертної ради можуть входити не більше трьох представників від однієї культурної інституції.

Пропозиції приймаються в паперовому та електронному вигляді до 25.08.2020 на адресу: Міністерство культури та інформаційної політики України, 01601, м. Київ, вул. І. Франка, 19; е-mail: [email protected], [email protected]. Контактний телефон: 234-63-88.

 

Вас може зацікавити

Український культурний фонд проводить опитування щодо ментального здоров’я митців в Україні під час війни

Український культурний фонд проводить опитування щодо ментального здоров’я митців в Україні під час війни

«Київ вночі»: в Музеї історії міста Києва відкрилась виставка картин з нічними видами столиці

«Київ вночі»: в Музеї історії міста Києва відкрилась виставка картин з нічними видами столиці