Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП запустить у 2024 році новий  проєкт «Культура без бар’єрів»

11 грудня відбулось підсумкове у 2023 році засідання Ради безбар’єрності, де члени Уряду презентували результати реалізованих флагманських проєктів з упровадження безбарʼєрності та плани на наступний рік. 

Засідання пройшло під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля й за участю Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, міністрів, голів профільних комітетів Верховної Ради, офіційних представників системи ООН в Україні, представників судової влади й Центральної виборчої комісії, міжнародних організацій, Ради Європи, високоповажних послів Європейського Союзу й Канади, начальників обласних військових адміністрацій, представників громадянського суспільства. 

Олена Зеленська зазначила, що на другому році повномасштабної війни українці відчувають ще більший запит на безбар’єрні рішення. Від цього сьогодні залежить не лише якість життя, а й безпека громад.

«Можна сказати «війна, що ви хочете. Бар’єрів стало більше – і фізичних, із пересуванням та доступністю, і економічних – безробіття, і соціальних – велике навантаження на всіх взагалі» Але це не аргумент. Бо кожне життя цінне. І його якість має значення. Ми не обираємо часи, в які нам жити, але ми можемо боротися»,  – сказала Олена Зеленська.

«Безбар’єрність сьогодні – це нагальна необхідність для мільйонів українців. Для людей різних вікових груп, професій, соціального походження. Особливо акцентуємо увагу на потребах наших захисників. Наш обов’язок – усунути для них усі перешкоди, які стримують адаптацію, реабілітацію та самореалізацію. Також посилюємо взаємодію з органами місцевого самоврядування. Адже саме від них залежить кінцевий результат», — зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Під час засідання т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв повідомив, що у 2024 році МКІП запустить новий флагманський проєкт «Культура без бар’єрів». 

«Цей проєкт передбачає безбар’єрність культурних послуг та просторів для всіх українців з акцентованою увагою до ветеранів, людей з порушенням слуху, зору, моторики, психічних та інтелектуальних порушень», – зазначив Ростислав Карандєєв. 

Також, за словами т. в. о. Міністра, у наступному році Міністерство працюватиме над: 

  • належною комунікацією теми безбар’єрності органами влади та медіа;
  • проведенням регулярних комунікаційних заходів з політики безбар’єрності спільно з іншими міністерствами;
  • поширенням айдентики безбар’єрності;
  • оновленням комунікаційної стратегії з політики безбар’єрності;
  • створенням Експертної ради зі стратегічного планування комунікацій з питань безбар’єрності;
  • розробкою рекомендацій для практик безбар’єрності;
  • моніторингом доступності інформації, що надаватиметься органами державної влади;
  • проведенням тренінгів з використання простої мови та легкого читання для органів влади.

Крім того, під час засідання Ростислав Карандєєв розповів про результати роботи МКІП щодо реалізації проєктів з упровадження безбарʼєрності у 2023 році. Зокрема, він презентував результати флагманського проекту МКІП — інформаційної кампанії «Україна без бар’єрів». Наголосивши, що розбудова безбар’єрного середовища в Україні сьогодні недостатньо комунікується. Як наслідок – громадяни не знають повною мірою про свої права та можливості.  

«Всеукраїнська кампанія «Україна без бар’єрів» ставить за мету підвищити обізнаність українців про свої права і можливості та забезпечити доступність публічної інформації. Також запровадити системну підзвітність влади в діях зі створення безбар’єрного середовища. Крім того, що дуже важливо, залучити громадян до генерування, підтримки та особистої участі у змінах», – зауважив т. в. о Міністра. 

Загалом МКІП у 2023 році вже систематизувало флагманські проєкти та сформувало професійну команду для їх реалізації. У структурі Міністерства створили відділ політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я, запрацювала система діяльності відповідальних осіб з цих питань в закладах культури.

Міністерство проаналізувало кращі європейські практики поширення медіаінформації засобами аудіодескрипції, субтитрування, перекладу жестовою мовою. Кабінет Міністрів України схвалив рекомендації щодо викладення інформації органами влади простою мовою. Крім того, понад 7000 фахівців з комунікацій органів влади, закладів культури та закладів освіти в галузі культури пройшли навчання щодо політики безбар’єрності та недискримінації.

Ростислав Карандєєв подякував міжнародним партнерам: ЮНЕСКО, UNICEF, ПРООН, Європейському форуму з питань інвалідності та іншим за підтримку й підкреслив, що успіх можливий лише за їх участі. 

Нагадаємо, ініціатива «Без бар’єрів» започаткована Першою Леді України Оленою Зеленською. У 2021 році Уряд схвалив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору до 2030 року. Цього року Уряд затвердив План заходів на 2023–2024 роки з реалізації Стратегії безбар’єрності.

З метою створення безбар’єрного простору при Кабінеті Міністрів було утворено тимчасовий консультативно-дорадчий орган — Раду безбар’єрності.

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»