Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП засуджує руйнування будівель в історичному центрі столиці

Нещодавно у медіа поширилася інформація щодо загрози знесення будинку по Володимирській, 93 у м. Києві, відомого також як будинок Марії Станіславської або “будинок з мухами”.

На сьогодні будинок Марії Станіславської занесений до Переліку об’єктів культурної спадщини та має охоронний статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини (наказ Департаменту охорони культурної спадщини КМДА від 29 липня 2021 р. № 45). Облікова документація на цей об’єкт для внесення його до Державного реєстру нерухомих пам’яток України наразі на розгляд МКІП не надходила.

Нагадаємо, що згідно з чинним Порядком обліку об’єктів культурної спадщини, Уповноважений орган (в цьому випадку – Київська міська військова адміністрація) зобов’язаний забезпечити складання облікової документації на щойно виявлений об’єкт культурної спадщини у строк, що не перевищує трьох років з дати занесення об’єкта культурної спадщини до Переліку об’єктів культурної спадщини (пункт 10 Розділу ІІ Порядку,  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0528-13#Text).

Міністерство культури та інформаційної політики засуджує руйнування історичних будівель у центрі столиці та закликає КМВА якнайшвидше подавати документи на внесення об‘єктів до Державного реєстру нерухомих пам‘яток.

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду