Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП засуджує знищення російськими окупантами пам’ятника Жертвам Голодомору в тимчасово окупованому Маріуполі

Міністерство культури та інформаційної політики засуджує руйнування пам’ятника Жертвам Голодомору 1932–1933 років та політичних репресій у тимчасово окупованому Маріуполі.

«За місяць ми відзначатимемо День пам’яті жертв Голодомору 1932‒1933 років – жертв геноциду українського народу, здійсненого радянським керівництвом через організацію штучного масового голоду. А сьогодні окупанти нищать пам’ятник голодомору в тимчасово окупованому Маріуполі, як такий, що не є релевантним. Це свідчить лише про правонаступництво сучасного російського режиму попереднім в його злочинах проти людяності та українського народу. Голодомор окупанти використовують і сьогодні проти українців на окупованих територіях та в полоні. Нічого не змінилось. Вбивці залишаються вбивцями», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Знищений росіянами монумент був встановлений у Маріуполі 26 листопада 2004 року з ініціативи Маріупольського історико-просвітницького товариства «Меморіал». Пам’ятник був матеріальним нагадуванням про смерть десятків тисяч мешканців колишньої Маріупольської округи, які загинули під час Голодомору 1932–1933 років, а також тисяч людей, знищених через політичні репресії комуністичних часів.

Нагадаємо, заперечення Голодомору  –  це складова політики сучасної росії й елемент інформаційної війни. Маніпуляції суспільною думкою про комуністичне минуле для російської влади залишаються інструментом психологічної мобілізації прихильників режиму путіна.

 

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду