Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МКІП звернулось до ФДМУ щодо передачі Гостиного двору

Міністерство культури та інформаційної політики звернулось до Фонду держмайна щодо передачі Гостиного двору до сфери управління Міністерства.  

Фонд у свою чергу звернувся до Київської міської державної адміністрації, яка має погодити це питання, оскільки мова йде про пам’ятку місцевого значення.

“Задля збереження об’єкту просимо прийняти виважене державницьке рішення міською владою і безпосередньо від очільника столиці Віталія Кличка та погодити таку передачу Гостиного Двору від Фонду держмайна до сфери управління міністерства. Оскільки пам’ятка наразі має статус місцевої, саме КМДА, як орган охорони спадщини місцевого рівня, має ці повноваження”, – зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За його словами, враховуючи будівельно-архітектурні можливості об’єкту в межах майбутнього відновлення пам’ятки буде реалізовано простір для культурно-мистецьких українських проєктів, зокрема і для промоції креативних індустрій. 

МКІП планує відновити об’єкт в усіх історичних елементах. “Без так званих надбудов і пристосувань, коли на місці пам’яток з’являються хмарочоси”, – підкреслив Міністр.

“Позиція МКІП – змінити статус пам’ятки з місцевого значення на національний, але це можливо тільки за співпраці міста та держави. Ми до цього відкриті. Міністерство запропонувало місту реальний шанс врятувати Гостиний Двір. Тож КМДА не треба зволікати і почати діяти на користь містян та гостей столиці”, – додав Олександр Ткаченко.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму