Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Музей війни презентував оновлену експозицію про співпрацю США та України

4 липня, у День незалежності Сполучених Штатів Америки, Національний музей історії України у Другій світовій війні презентував оновлену експозицію, яка розповідає про військову та економічну співпрацю між США та Україною. 

Переглянути фотоальбом

Урочисту церемонію відкриття оновленої експозиції відвідав Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак та Надзвичайний й Повноважний Посол США в Україні Бріджет Брінк, а також Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.  

Американська нація консолідувалася на ідеях свободи, справедливості й демократії. Нині, у час запеклої боротьби за ідентичність, українці гостро відчувають потребу висловити вдячність партнерам за послідовну підтримку. Так, у межах базового проєкту «Україна – розп’яття», який постійно трансформується, демонструються традиції демократичних країн у боротьбі з агресивними диктатурами у світлі російсько-української війни.

Акцентом експозиції є Прапори двох держав поруч: Державний Прапор України та Прапор Сполучених Штатів Америки. Перший майорів над Азовсталлю до виходу останнього українського солдата з м. Маріуполь й був переданий до Музею начальником ГУР МО України генералом Кирилом Будановим. В ньому застряг фрагмент російського снаряда, нагадуючи про криваву ціну української боротьби. Другий був піднятий піднято над будівлею Капітолія на честь виступу Президента України Володимира Зеленського перед обома палатами Конгресу США під час офіційного візиту до Сполучених Штатів Америки 21 грудня 2022 року. Прапор передала спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі після виступу Президента України Володимира Зеленського у сесійній залі Конгресу США.

Крім того, в нових вітринах представлені артефакти, документи, зразки озброєння, щойно знайдені музейниками на полях битв російсько-української війни, а також представлена добірка світлин. Серед експонатів – речі, зрошені кров’ю як українських, так і американських військових.

Музичний супровід відкриття виставки забезпечив артпроєкт «Культурний десант», його засновник Коля Сєрга виконав гімн США.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму