Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Музей театрального, музичного та кіномистецтва, заснований Лесем Курбасом, відзначив 100-річний ювілей

Заснований Лесем Курбасом, Музей театрального, музичного та кіномистецтва України відзначив 100-річний ювілей. Це єдиний український музей такого спрямування. 

Переглянути фотоальбом

«Музей трьох муз», яким він став у 1960-ті рр., зберігає безцінні артефакти українського мистецтва – театру, музики, кінематографа. Його унікальна фондова колекція нині налічує понад 260 тисяч музейних предметів.

«100-річний ювілей унікального музею свідчить про великий інтерес до українського мистецтва – театру, музики, кінематографа. Всього, що нас ідентифікує українцями й що так дратує наших ворогів. Адже сьогодні цікавість до артефактів українського мистецтва тільки збільшується. І головне – музей береже пам’ять про видатних діячів національної культури, які зробили великий внесок у її формування», – зазначив Ростислав Карандєєв, Перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України.

Нагадаємо, театральний музей був заснований у 1923 році в Мистецькому об’єднанні «Березіль» за ініціативи видатного українського режисера Леся Курбаса. Основним завданням новоствореної музейної комісії став збір матеріалів про історію та сьогодення українського театру. 

Сьогодні музейна колекція експонатів включає: Галаганівський (Сокиринський) вертеп 18 століття, перші театральні афіші початку 19 століття, костюми, реквізит, рукописи, фотографії корифеїв українського театру, різноманітний матеріал театру «Березіль», рідкісні українські народні музичні інструменти, колекція сценографічного авангарду 1910-20-х років, знана й за кордоном. 

Музей театрального, музичного та кіномистецтва, а також його філії – Меморіальний музей-квартира В. Косенка та Будинок-музей М. Заньковецької – приймають відвідувачів, проводять екскурсії, готують тематичні й художні виставки, проводять музичні вечори, займаються науковою роботою. Відвідати музеї можна з 10:00 до 17:00, крім вівторка. Адреса: вул. Лаврська, 9.

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони