Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Мир переможе війну»: Kyiv Symphony Orchestra представив Україну на 39-му Міжнародному музичному фестивалі на Канарських островах

З 9 по 11 лютого Kyiv Symphony Orchestra виступив з трьома концертами на 39-му Festival de Música de Canarias — фестивалі, визнаному одним з міжнародних еталонів у світі класичної музики. Український оркестр мав честь закривати його програму 3-ою симфонією Бориса Лятошинського «Мир переможе війну» і, за словами організаторів, став «бастіоном цивілізації та колективної гідності» на тлі повномасштабного вторгнення росії.

Під батутою головного диригента оркестру Луїджі Гаджеро в програмі були представлені українські композитори: Максим Березовський та Борис Лятошинський, а також, народжений в Києві, Рейнгольд Глієр. Симфонія №3 Б. Лятошинського у виконанні Kyiv Symphony Orchestra стала посланням миру, яке прозвучало на фестивалі.

«Це була дуже символічна програма: та сама перша українська симфонія Березовського, яка має незабутню свіжість «першого кохання». Щодо Симфонії №3 Лятошинського, то Сталін змусив його переписати останню частину (очевидно, злочинний дух диктатора не міг погодитися з тим посланням миру та людського братерства, яке український композитор хотів висловити), тож ми зіграли саме першу версію твору, яку композитору після осуду не дозволили більше ні виконувати, ні слухати. Для нас було надзвичайно емоційно відчути, наскільки публіка була зворушена українською  музикою та нашою грою!» – поділився головний диригент та артдиректор Kyiv Symphony Orchestra Луїджі Гаджеро.

Всесвітньо відомий «Концерт для арфи з оркестром» Р. Глієра Kyiv Symphony Orchestra виконував разом з арфісткою Філармонічного оркестру Гран-Канарії Кетрін Мейер.

«Під час триденного туру Канарськими островами з Kyiv Symphony Orchestra я почувалася як вдома. Його учасники — серйозні, наполегливі та віддані музиканти найвищого рівня. Вони справді об’єднані як колектив, і це відображається в тому, як чутливо вони виконують музику. Вони рухаються як одне ціле. Дякую за цей досвід!», — зазначила Катрін.

Міжнародний музичний фестиваль на Канарських островах проходить з 1985 року та традиційно відкриває музичний сезон у Європі. Цьогоріч в події взяли участь живі легенди класичної музики — ВВС Philharmonic Orchestra, Bamberg Symphony Orchestra, Maggio Musicale Fiorentino, Chamber Orchestra of Europe, Тон Коопман. Концерти Kyiv Sypmphony Orchestra пройшли у повних залах.

«Українська академічна музика сьогодні інтегрована у світовий ландшафт як завдяки її великим композиторам, так і майстерності та високому професійному рівню наших оркестрантів. Ми продовжуємо тримати культурний фронт — адже на цьому фестивалі ми виконували суто українську програму, що для європейської публіки стало дебютом», — прокоментував участь у фестивалі CEO Kyiv Symphony Orchestra Олександр Зайцев.

Разом із заявленими творами оркестр також познайомив публіку із «Мелодією» в обробці Мирослава Скорика у виконанні концертмейстера Віктора Глибочану та арфістки Катрін Мейер і увертюрою Миколи Лисенка до опери «Тарас Бульба». Наприкінці кожного концерту звучав гімн України.

Концертна діяльність Kyiv Symphony Orchestra відбувається за сприянням Міністерства культури та інформаційної політики України.

Довідково:

Заснований у 1979 році, Kyiv Symphony Orchestra (надалі по тексту — KSO) за останні роки став одним із найцікавіших мистецьких явищ в Україні. Від співпраці оркестру з італійським диригентом Луїджі Гаджеро народився рідкісний сплав української музичної чуттєвості та західного аналітичного методу. Кожний концерт побудовано як захопливу подорож творами із різних періодів та стилів, але поєднаними спільними темами та впливами.

KSO виступав у таких найважливіших залах Європи, як: Berliner Philharmonie, Elbphilharmonie в Гамбурзі, Gewandhaus у Ляйпцигу, Cité de la musique в Парижі та у Варшавській філармонії, також — перед лідерами країн NATO на саміті в Мадриді 29 червня 2022.

В репертуарі оркестру музика від 16-го століття до наймолодшого покоління композиторів. Саме за якість інтерпретацій сучасної музики KSO та Луїджі Гаджеро у 2022 році отримали нагороду Musical Contest Фондації Принца П’єра в Монако.

З моменту заснування оркестр супроводжує найважливіші державні свята України.

З 2020-го року KSO представляє німецька агенція KD Schmid.

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»