Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: артисти Харківського театру опери та балету ім. М. В. Лисенка презентували прем’єри в межах Українського АРТ ХАБу

19 травня пройшов черговий захід в межах  Українського АРТ ХАБу «Мистецька ФОРТЕЦЯ» – проєкту Міністерства культури та інформаційної політики України.

Переглянути фотоальбом

В рамках фестивалю KharkivMusicFest відбулася прем’єра «Пташиного концерту», який підготували артисти Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка. До нього увійшли два цікавих твори один із найвідоміших опусів композитора доби Бароко Г. Телемана «Канаркова кантата», а також сюїта провідного італійського композитора-симфоніста XX століття О. Респігі «Птахи»

Кантата була представлена у форматі семістейдж вистава з мізансценами, танцями, костюмами та оркестром, але без громіздких декорацій. Постановники зробили подіум-кімнату головної героїні, у ролі якої – лауреатка міжнародних конкурсів Юлія Антонова. 

Друга прем’єра сюїта «Птахи» О. Респігі. Цей невеликий за обсягом твір трансформує п’ять композицій XVII та XVIII століть для клавесина чи лютні у новий чарівний, мерехтливий оркестровий твір зі спеціально створеним відеоконтентом. 

Обидва твори прозвучали у виконанні симфонічного оркестру Схід Опера під орудою заслуженого діяча мистецтв України Юрія Яковенка. Режисер заслужений діяч мистецтв України Армен Калоян.

Нагадаємо, 12 травня в Харкові стартував новий проєкт Міністерства культури та інформаційної політики «Український АРТ ХАБ «Мистецька ФОРТЕЦЯ», створений на базі Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка. 

Проєкт має на меті проведення мистецьких виступів на деокупованих територіях. Першими в Харкові в рамках проєкту виступили артисти Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка в Харкові. 

Вас може зацікавити

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»

У Митрополичому саду Лаври на місці склоробної майстерні XI–XII ст. розпочався новий сезон археологічних розкопок

У Митрополичому саду Лаври на місці склоробної майстерні XI–XII ст. розпочався новий сезон археологічних розкопок