Сьогодні, 26 листопада, у селі Мощун на Київщині, де повністю знищено майже 200 житлових будинків, відбувся третій осінній пленер «Мощун — незагоєна рана». Т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв привітав учасників пленеру та відвідав Меморіал «Янголи Перемоги».
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/moshhun_1-1024x683.webp)
Т.в.о. Міністра наголосив на історичному значенні села Мощун. Саме воно стало початком визволення України та символом опору українців ворогу.
«Тут був перший бій, і ми перемогли. Це «місце першої перемоги». Проти так званих «елітних» російських військ повстали наші мужні військові, які тоді мали брак зброї, виступили звичайні люди з мисливськими рушницями. Але з великим духом, набагато більшим, ніж дух наших загарбників. І з тієї маленької перемоги, яка тут розпочалася, почалося визволення всієї України», – підкреслив він.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/moshhun_2-1024x683.webp)
Ростислав Карандєєв наголосив, що для митця творчість – це мирний спосіб вираження солідарності з українськими Збройними Силами, з людьми, які відновлюють свої міста. За його словами, художники не можуть залишатися байдужими, як і кожен справжній патріот України.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/dsc07547-1024x677.webp)
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/moshhun_3-1024x683.webp)
За підсумками пленеру буде зібрано тематичну галерею робіт.
Метою осіннього пленеру «Мощун — незагоєна рана» є фіксація наслідків повномасштабного вторгнення російської федерації в мирні українські міста й села через картини, які стали би справжнім історичним і культурним надбанням. Ці твори мають привернути увагу світової громадськості до проблем українських родин, які через війну втратили своє житло.
Пленер «Мощун — незагоєна рана» організували Національна Спілка художників України спільно з Міжнародним благодійним фондом «Хай світ пізнає Україну» (ICF Discover Ukraine) в рамках проєкту «Світова TOLOKA Global Community».